Subaru E-Outback vs Subaru Solterra
Subaru E-Outback vyhráva 6 : 3
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Subaru E-Outback 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · Batožinový priestor — Subaru E-Outback 619 l, Subaru Solterra 421 l · 0–100 km/h — Subaru E-Outback 4,5 s, Subaru Solterra 5,1 s.
Subaru E-Outback
Subaru E-Outback je SUV v triede D, ktorý ponúka pohon všetkých kolies (AWD) a dojazd podľa štandardu WLTP až 526 kilometrov.
Subaru Solterra
Subaru Solterra je SUV segmentu D s pohonom všetkých kolies, v modelovom roku 2026 s výkonom 343 k a dojazdom WLTP 511 km.
Profil oproti trhu: Subaru E-Outback vs Subaru Solterra
Subaru E-OutbackAWD 280 kW
Subaru SolterraAWD · modelový rok 2026
Subaru E-Outback alebo Subaru Solterra — kto vyhráva v čom
Subaru E-Outback vyhráva 6 : 3
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmSubaru E-Outback +15 km
- Batéria kWhSubaru Solterra +2,1 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −1 kWh/100 km
- Výkon kSubaru E-Outback +38 k
- 0–100 km/h ↓ sSubaru E-Outback −0,6 s
- Max. rýchlosť km/hSubaru E-Outback +20 km/h
- Nabíjanie DC kWBez rozdielu
- Nabíjanie AC kWSubaru Solterra +11 kW
- Nabíjanie ↓ minBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgSubaru E-Outback −107 kg
- Batožinový priestor lSubaru E-Outback +198 l
Technické údaje: Subaru E-Outback vs Subaru Solterra
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Subaru E-OutbackAWD 280 kW | Subaru SolterraAWD · modelový rok 2026 | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 526 km | 511 km | Subaru +15 km |
| Batéria | 71 kWh | 73,1 kWh | Subaru +2,1 kWh |
| Spotreba ↓ | 15,3 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −1 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 150 kW | 150 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 22 kW | Subaru +11 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 28 min | 28 min | Bez rozdielu |
| Dojazd na minútu nabíjania | 13,2 km/min | 12,8 km/min | Subaru +0,4 km/min |
| Napätie | 400 V | — | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 381 k | 343 k | Subaru +38 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,5 s | 5,1 s | Subaru −0,6 s |
| Max. rýchlosť | 180 km/h | 160 km/h | Subaru +20 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2010 kg | 2117 kg | Subaru −107 kg |
| Batožinový priestor | 619 l | 421 l | Subaru +198 l |
| Dĺžka | 4845 mm | — | — |
| Šírka | 1860 mm | — | — |
| Výška | 1675 mm | — | — |
| Rázvor | 2850 mm | — | — |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Subaru E-Outback
Subaru Solterra
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Subaru E-Outback
Subaru Solterra
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Subaru E-Outback alebo Subaru Solterra?
Subaru E-Outback jazdí ďalej: 526 km WLTP oproti 511 km u Subaru Solterra. Je to rozdiel 15 km.
Prečo má Subaru Solterra väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Subaru E-Outback?
Subaru Solterra má kapacitu 73,1 kWh a jazdí 511 km, zatiaľ čo Subaru E-Outback s batériou 71 kWh jazdí 526 km. Rozhoduje spotreba energie: 14,3 oproti 15,3 kWh/100 km.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Subaru E-Outback ponúka viac: 619 l oproti 421 l v Subaru Solterra. Rozdiel je 198 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Subaru E-Outback prijíma až 150 kW DC, Subaru Solterra až 150 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 28, respektíve 28 minút.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.




