Kia EV5 vs Subaru Solterra

Remíza 5 ku 5

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Kia EV5 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · 0–100 km/h — Kia EV5 8,4 s, Subaru Solterra 5,1 s · Výkon — Kia EV5 218 k, Subaru Solterra 343 k.

Kia EV5

Kia EV5 je SUV patriaci do triedy D, ktorý ponúka tri varianty pohonného systému s výkonom od 218 koní do 306 koní a batériou s kapacitou 81,4 kWh.

Subaru Solterra

Subaru Solterra je SUV segmentu D s pohonom všetkých kolies, v modelovom roku 2026 s výkonom 343 k a dojazdom WLTP 511 km.

Profil oproti trhu: Kia EV5 vs Subaru Solterra

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Kia EV5 alebo Subaru Solterra — kto vyhráva v čom

Remíza 5 ku 5

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmKia EV5 +19 km
    Kia EV5
    530
    Subaru Solterra
    511
  • Batéria kWhKia EV5 +8,3 kWh
    Kia EV5
    81,4
    Subaru Solterra
    73,1
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −2,6 kWh/100 km
    Kia EV5
    16,9
    Subaru Solterra
    14,3
  • Výkon kSubaru Solterra +125 k
    Kia EV5
    218
    Subaru Solterra
    343
  • 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −3,3 s
    Kia EV5
    8,4
    Subaru Solterra
    5,1
  • Max. rýchlosť km/hKia EV5 +5 km/h
    Kia EV5
    165
    Subaru Solterra
    160
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Kia EV5
    150
    Subaru Solterra
    150
  • Nabíjanie AC kWSubaru Solterra +11 kW
    Kia EV5
    11
    Subaru Solterra
    22
  • Nabíjanie ↓ minSubaru Solterra −2 min
    Kia EV5
    30
    Subaru Solterra
    28
  • Hmotnosť ↓ kgKia EV5 −123 kg
    Kia EV5
    1994
    Subaru Solterra
    2117
  • Batožinový priestor lKia EV5 +145 l
    Kia EV5
    566
    Subaru Solterra
    421

Pridať tretie auto

Technické údaje: Kia EV5 vs Subaru Solterra

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Kia EV5 vs Subaru Solterra
Kľúčové parametre Kia EV5
81.4 kWh FWD
Subaru Solterra
AWD · modelový rok 2026
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP530 km511 kmKia +19 km
Batéria81,4 kWh73,1 kWhKia +8,3 kWh
Spotreba ↓16,9 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmSubaru −2,6 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC150 kW150 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC11 kW22 kWSubaru +11 kW
Nabíjanie 10–80% ↓30 min28 minSubaru −2 min
Dojazd na minútu nabíjania12,4 km/min12,8 km/minSubaru +0,4 km/min
Napätie400 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon218 k343 kSubaru +125 k
0–100 km/h ↓8,4 s5,1 sSubaru −3,3 s
Max. rýchlosť165 km/h160 km/hKia +5 km/h
PohonFWDAWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓1994 kg2117 kgKia −123 kg
Batožinový priestor566 l421 lKia +145 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen Kia
Dĺžka4610 mm——
Šírka1875 mm——
Výška1675 mm——
Rázvor2750 mm——

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Kia EV5

Náklady na 100 km5,07
Mesačne63
Ročne760

Subaru Solterra

Náklady na 100 km4,29
Mesačne54
Ročne644

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Kia EV5

Subaru Solterra

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Kia EV5 alebo Subaru Solterra?

Kia EV5 jazdí ďalej: 530 km WLTP oproti 511 km u Subaru Solterra. Je to rozdiel 19 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Kia EV5 a Subaru Solterra?

Kia EV5 má FWD a 218 k. Subaru Solterra má AWD a 343 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Kia EV5 — jeho batéria s kapacitou 81,4 kWh potom funguje ako zdroj energie. Subaru Solterra s 73,1 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — Kia EV5 alebo Subaru Solterra?

Subaru Solterra je silnejší: 343 k oproti 218 k u Kia EV5. Rozdiel je 125 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.