Kia EV5 vs Škoda Enyaq

Škoda Enyaq vyhráva 8 : 2

Najväčšie rozdiely: Výkon — Kia EV5 218 k, Škoda Enyaq 286 k · 0–100 km/h — Kia EV5 8,4 s, Škoda Enyaq 6,6 s · Spotreba — Kia EV5 16,9 kWh/100 km, Škoda Enyaq 15,2 kWh/100 km.

Kia EV5

Kia EV5 je SUV patriaci do triedy D, ktorý ponúka tri varianty pohonného systému s výkonom od 218 koní do 306 koní a batériou s kapacitou 81,4 kWh.

Škoda Enyaq

Škoda Enyaq je elektrické SUV segmentu D s pohonom RWD alebo AWD: výkon od 190 do 340 koní, dojazd až 581 km podľa metódy WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) do 165 kW.

Profil oproti trhu: Kia EV5 vs Škoda Enyaq

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Kia EV5 alebo Škoda Enyaq — kto vyhráva v čom

Škoda Enyaq vyhráva 8 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmŠkoda Enyaq +51 km
    Kia EV5
    530
    Škoda Enyaq
    581
  • Batéria kWhKia EV5 +4,4 kWh
    Kia EV5
    81,4
    Škoda Enyaq
    77
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq −1,7 kWh/100 km
    Kia EV5
    16,9
    Škoda Enyaq
    15,2
  • Výkon kŠkoda Enyaq +68 k
    Kia EV5
    218
    Škoda Enyaq
    286
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Enyaq −1,8 s
    Kia EV5
    8,4
    Škoda Enyaq
    6,6
  • Max. rýchlosť km/hŠkoda Enyaq +15 km/h
    Kia EV5
    165
    Škoda Enyaq
    180
  • Nabíjanie DC kWŠkoda Enyaq +15 kW
    Kia EV5
    150
    Škoda Enyaq
    165
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Kia EV5
    11
    Škoda Enyaq
    11
  • Nabíjanie ↓ minŠkoda Enyaq −1 min
    Kia EV5
    30
    Škoda Enyaq
    29
  • Hmotnosť ↓ kgKia EV5 −72 kg
    Kia EV5
    1994
    Škoda Enyaq
    2066
  • Batožinový priestor lŠkoda Enyaq +19 l
    Kia EV5
    566
    Škoda Enyaq
    585

Pridať tretie auto

Technické údaje: Kia EV5 vs Škoda Enyaq

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Kia EV5 vs Škoda Enyaq
Kľúčové parametre Kia EV5
81.4 kWh FWD
Škoda Enyaq
85
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP530 km581 kmŠkoda +51 km
Batéria81,4 kWh77 kWhKia +4,4 kWh
Spotreba ↓16,9 kWh/100 km15,2 kWh/100 kmŠkoda −1,7 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC150 kW165 kWŠkoda +15 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓30 min29 minŠkoda −1 min
Dojazd na minútu nabíjania12,4 km/min14 km/minŠkoda +1,6 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon218 k286 kŠkoda +68 k
0–100 km/h ↓8,4 s6,6 sŠkoda −1,8 s
Max. rýchlosť165 km/h180 km/hŠkoda +15 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓1994 kg2066 kgKia −72 kg
Batožinový priestor566 l585 lŠkoda +19 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4610 mm4658 mmŠkoda +48 mm
Šírka1875 mm1879 mmŠkoda +4 mm
Výška1675 mm1622 mmKia +53 mm
Rázvor2750 mm2766 mmŠkoda +16 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Kia EV5

Náklady na 100 km5,07
Mesačne63
Ročne760

Škoda Enyaq

Náklady na 100 km4,56
Mesačne57
Ročne684

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Kia EV5

Škoda Enyaq

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Kia EV5 alebo Škoda Enyaq?

Škoda Enyaq jazdí ďalej: 581 km WLTP oproti 530 km u Kia EV5. Je to rozdiel 51 km.

Prečo má Kia EV5 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Škoda Enyaq?

Kia EV5 má kapacitu 81,4 kWh a jazdí 530 km, zatiaľ čo Škoda Enyaq s batériou 77 kWh jazdí 581 km. Rozhoduje spotreba energie: 16,9 oproti 15,2 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Kia EV5 a Škoda Enyaq?

Kia EV5 má FWD a 218 k. Škoda Enyaq má RWD a 286 k.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Kia EV5 prijíma až 150 kW DC, Škoda Enyaq až 165 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 30, respektíve 29 minút.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.