Peugeot e-5008 vs Škoda Peaq

Škoda Peaq vyhráva 7 : 2

Najväčšie rozdiely: 0–100 km/h — Peugeot e-5008 9,6 s, Škoda Peaq 7,1 s · Batožinový priestor — Peugeot e-5008 748 l, Škoda Peaq 935 l · Nabíjanie DC — Peugeot e-5008 160 kW, Škoda Peaq 199 kW.

Peugeot e-5008

Peugeot e-5008 je sedemmiestne SUV segmentu D, v modelovom roku 2026 v troch variantoch: dojazd WLTP od 476 do 669 km, výkon od 214 do 325 k.

Škoda Peaq

Škoda Peaq je elektrické SUV segmentu D, ktoré ponúka tri varianty pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP až 647 km.

Profil oproti trhu: Peugeot e-5008 vs Škoda Peaq

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Peugeot e-5008 alebo Škoda Peaq — kto vyhráva v čom

Škoda Peaq vyhráva 7 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmPeugeot e-5008 +22 km
    Peugeot e-5008
    669
    Škoda Peaq
    647
  • Batéria kWhPeugeot e-5008 +10,9 kWh
    Peugeot e-5008
    96,9
    Škoda Peaq
    86
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −3,1 kWh/100 km
    Peugeot e-5008
    18,1
    Škoda Peaq
    15
  • Výkon kŠkoda Peaq +55 k
    Peugeot e-5008
    231
    Škoda Peaq
    286
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Peaq −2,5 s
    Peugeot e-5008
    9,6
    Škoda Peaq
    7,1
  • Max. rýchlosť km/hŠkoda Peaq +10 km/h
    Peugeot e-5008
    170
    Škoda Peaq
    180
  • Nabíjanie DC kWŠkoda Peaq +39 kW
    Peugeot e-5008
    160
    Škoda Peaq
    199
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Peugeot e-5008
    11
    Škoda Peaq
    11
  • Hmotnosť ↓ kgŠkoda Peaq −7 kg
    Peugeot e-5008
    2241
    Škoda Peaq
    2234
  • Batožinový priestor lŠkoda Peaq +187 l
    Peugeot e-5008
    748
    Škoda Peaq
    935

Pridať tretie auto

Technické údaje: Peugeot e-5008 vs Škoda Peaq

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Peugeot e-5008 vs Škoda Peaq
Kľúčové parametre Peugeot e-5008
230 Long Range
Škoda Peaq
90
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP669 km647 kmPeugeot +22 km
Batéria96,9 kWh86 kWhPeugeot +10,9 kWh
Spotreba ↓18,1 kWh/100 km15 kWh/100 kmŠkoda −3,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC160 kW199 kWŠkoda +39 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠27 min 20–80%28 min 10–80%1 min
Dojazd na minútu nabíjania14,9 km/min16,2 km/minŠkoda +1,3 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon231 k286 kŠkoda +55 k
0–100 km/h ↓9,6 s7,1 sŠkoda −2,5 s
Max. rýchlosť170 km/h180 km/hŠkoda +10 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2241 kg2234 kgŠkoda −7 kg
Batožinový priestor748 l935 lŠkoda +187 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4791 mm4874 mmŠkoda +83 mm
Šírka1890 mm1867 mmPeugeot +23 mm
Výška1690 mm1664 mmPeugeot +26 mm
Rázvor2900 mm2965 mmŠkoda +65 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Peugeot e-5008

Náklady na 100 km5,43
Mesačne68
Ročne815

Škoda Peaq

Náklady na 100 km4,5
Mesačne56
Ročne675

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Peugeot e-5008

Škoda Peaq

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Peugeot e-5008 alebo Škoda Peaq?

Peugeot e-5008 jazdí ďalej: 669 km WLTP oproti 647 km u Škoda Peaq. Je to rozdiel 22 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Peugeot e-5008 a Škoda Peaq?

Peugeot e-5008 má FWD a 231 k. Škoda Peaq má RWD a 286 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Škoda Peaq ponúka viac: 935 l oproti 748 l v Peugeot e-5008. Rozdiel je 187 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Peugeot e-5008 prijíma až 160 kW DC, Škoda Peaq až 199 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.