Škoda Peaq vs Volvo EX60

Volvo EX60 vyhráva 6 : 3

Najväčšie rozdiely: Výkon — Škoda Peaq 286 k, Volvo EX60 680 k · Nabíjanie DC — Škoda Peaq 199 kW, Volvo EX60 400 kW · 0–100 km/h — Škoda Peaq 7,1 s, Volvo EX60 3,9 s.

Škoda Peaq

Škoda Peaq je elektrické SUV segmentu D, ktoré ponúka tri varianty pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP až 647 km.

Volvo EX60

Volvo EX60 je elektrické SUV segmentu D, ktoré je dostupné v troch verziách: s dojazdom WLTP od 611 do 810 km, výkonom od 374 do 680 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) až do 400 kW.

Profil oproti trhu: Škoda Peaq vs Volvo EX60

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Škoda Peaq alebo Volvo EX60 — kto vyhráva v čom

Volvo EX60 vyhráva 6 : 3

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmVolvo EX60 +163 km
    Škoda Peaq
    647
    Volvo EX60
    810
  • Batéria kWhVolvo EX60 +31 kWh
    Škoda Peaq
    86
    Volvo EX60
    117
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −1,1 kWh/100 km
    Škoda Peaq
    15
    Volvo EX60
    16,1
  • Výkon kVolvo EX60 +394 k
    Škoda Peaq
    286
    Volvo EX60
    680
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX60 −3,2 s
    Škoda Peaq
    7,1
    Volvo EX60
    3,9
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    Škoda Peaq
    180
    Volvo EX60
    180
  • Nabíjanie DC kWVolvo EX60 +201 kW
    Škoda Peaq
    199
    Volvo EX60
    400
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    Škoda Peaq
    11
    Volvo EX60
    —
  • Nabíjanie ↓ minVolvo EX60 −9 min
    Škoda Peaq
    28
    Volvo EX60
    19
  • Hmotnosť ↓ kgŠkoda Peaq −122 kg
    Škoda Peaq
    2234
    Volvo EX60
    2356
  • Batožinový priestor lŠkoda Peaq +412 l
    Škoda Peaq
    935
    Volvo EX60
    523

Pridať tretie auto

Technické údaje: Škoda Peaq vs Volvo EX60

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Škoda Peaq vs Volvo EX60
Kľúčové parametre Škoda Peaq
90
Volvo EX60
P12 AWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP647 km810 kmVolvo +163 km
Batéria86 kWh117 kWhVolvo +31 kWh
Spotreba ↓15 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmŠkoda −1,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC199 kW400 kWVolvo +201 kW
Nabíjanie AC11 kW——
Nabíjanie 10–80% ↓28 min19 minVolvo −9 min
Dojazd na minútu nabíjania16,2 km/min29,8 km/minVolvo +13,6 km/min
Napätie400 V800 VVolvo +400 V
Jazdné výkony a pohon
Výkon286 k680 kVolvo +394 k
0–100 km/h ↓7,1 s3,9 sVolvo −3,2 s
Max. rýchlosť180 km/h180 km/hBez rozdielu
PohonRWDAWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2234 kg2356 kgŠkoda −122 kg
Batožinový priestor935 l523 lŠkoda +412 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4874 mm4803 mmŠkoda +71 mm
Šírka1867 mm1908 mmVolvo +41 mm
Výška1664 mm1635 mmŠkoda +29 mm
Rázvor2965 mm2970 mmVolvo +5 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Škoda Peaq

Náklady na 100 km4,5
Mesačne56
Ročne675

Volvo EX60

Náklady na 100 km4,83
Mesačne60
Ročne725

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Škoda Peaq

Volvo EX60

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Škoda Peaq alebo Volvo EX60?

Volvo EX60 jazdí ďalej: 810 km WLTP oproti 647 km u Škoda Peaq. Je to rozdiel 163 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Škoda Peaq a Volvo EX60?

Škoda Peaq má RWD a 286 k. Volvo EX60 má AWD a 680 k.

Ktorý je výkonnejší — Škoda Peaq alebo Volvo EX60?

Volvo EX60 je silnejší: 680 k oproti 286 k u Škoda Peaq. Rozdiel je 394 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Škoda Peaq ponúka viac: 935 l oproti 523 l v Volvo EX60. Rozdiel je 412 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.