BMW iX4 vs Škoda Peaq

BMW iX4 vyhráva 7 : 3

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, Škoda Peaq 199 kW · Batožinový priestor — BMW iX4 490 l, Škoda Peaq 935 l · Výkon — BMW iX4 469 k, Škoda Peaq 286 k.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.

Škoda Peaq

Škoda Peaq je elektrické SUV segmentu D, ktoré ponúka tri varianty pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP až 647 km.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Škoda Peaq

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX4 alebo Škoda Peaq — kto vyhráva v čom

BMW iX4 vyhráva 7 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX4 +181 km
    BMW iX4
    828
    Škoda Peaq
    647
  • Batéria kWhBMW iX4 +22,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Škoda Peaq
    86
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −0,7 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Škoda Peaq
    15
  • Výkon kBMW iX4 +183 k
    BMW iX4
    469
    Škoda Peaq
    286
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −2,2 s
    BMW iX4
    4,9
    Škoda Peaq
    7,1
  • Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    Škoda Peaq
    180
  • Nabíjanie DC kWBMW iX4 +201 kW
    BMW iX4
    400
    Škoda Peaq
    199
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BMW iX4
    11
    Škoda Peaq
    11
  • Nabíjanie ↓ minBMW iX4 −7 min
    BMW iX4
    21
    Škoda Peaq
    28
  • Hmotnosť ↓ kgŠkoda Peaq −71 kg
    BMW iX4
    2305
    Škoda Peaq
    2234
  • Batožinový priestor lŠkoda Peaq +445 l
    BMW iX4
    490
    Škoda Peaq
    935

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Škoda Peaq

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX4 vs Škoda Peaq
Kľúčové parametre BMW iX4
50 xDrive
Škoda Peaq
90
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP828 km647 kmBMW +181 km
Batéria108,7 kWh86 kWhBMW +22,7 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km15 kWh/100 kmŠkoda −0,7 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW199 kWBMW +201 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓21 min28 minBMW −7 min
Dojazd na minútu nabíjania27,6 km/min16,2 km/minBMW +11,4 km/min
Napätie800 V400 VBMW +400 V
Jazdné výkony a pohon
Výkon469 k286 kBMW +183 k
0–100 km/h ↓4,9 s7,1 sBMW −2,2 s
Max. rýchlosť210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2305 kg2234 kgŠkoda −71 kg
Batožinový priestor490 l935 lŠkoda +445 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4782 mm4874 mmŠkoda +92 mm
Šírka1895 mm1867 mmBMW +28 mm
Výška1595 mm1664 mmŠkoda +69 mm
Rázvor2897 mm2965 mmŠkoda +68 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

Škoda Peaq

Náklady na 100 km4,5
Mesačne56
Ročne675

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX4

Škoda Peaq

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo Škoda Peaq?

BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 647 km u Škoda Peaq. Je to rozdiel 181 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a Škoda Peaq?

BMW iX4 má AWD a 469 k. Škoda Peaq má RWD a 286 k.

Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo Škoda Peaq?

BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 286 k u Škoda Peaq. Rozdiel je 183 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Škoda Peaq ponúka viac: 935 l oproti 490 l v BMW iX4. Rozdiel je 445 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.