Nissan Ariya vs Subaru Solterra

Remíza 4 ku 4

Najväčšie rozdiely: 0–100 km/h — Nissan Ariya 7,6 s, Subaru Solterra 5,1 s · Výkon — Nissan Ariya 238 k, Subaru Solterra 343 k · Spotreba — Nissan Ariya 18,1 kWh/100 km, Subaru Solterra 14,3 kWh/100 km.

Nissan Ariya

Nissan Ariya je crossover segmentu D v piatich variantoch: dojazd WLTP od 403 do 533 km, výkon od 214 do 435 k.

Subaru Solterra

Subaru Solterra je SUV segmentu D s pohonom všetkých kolies, v modelovom roku 2026 s výkonom 343 k a dojazdom WLTP 511 km.

Profil oproti trhu: Nissan Ariya vs Subaru Solterra

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Nissan Ariya alebo Subaru Solterra — kto vyhráva v čom

Remíza 4 ku 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmNissan Ariya +22 km
    Nissan Ariya
    533
    Subaru Solterra
    511
  • Batéria kWhNissan Ariya +13,9 kWh
    Nissan Ariya
    87
    Subaru Solterra
    73,1
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −3,8 kWh/100 km
    Nissan Ariya
    18,1
    Subaru Solterra
    14,3
  • Výkon kSubaru Solterra +105 k
    Nissan Ariya
    238
    Subaru Solterra
    343
  • 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −2,5 s
    Nissan Ariya
    7,6
    Subaru Solterra
    5,1
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    Nissan Ariya
    160
    Subaru Solterra
    160
  • Nabíjanie DC kWSubaru Solterra +20 kW
    Nissan Ariya
    130
    Subaru Solterra
    150
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Nissan Ariya
    22
    Subaru Solterra
    22
  • Hmotnosť ↓ kgNissan Ariya −58 kg
    Nissan Ariya
    2059
    Subaru Solterra
    2117
  • Batožinový priestor lNissan Ariya +45 l
    Nissan Ariya
    466
    Subaru Solterra
    421

Pridať tretie auto

Technické údaje: Nissan Ariya vs Subaru Solterra

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Nissan Ariya vs Subaru Solterra
Kľúčové parametre Nissan Ariya
87 kWh
Subaru Solterra
AWD · modelový rok 2026
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP533 km511 kmNissan +22 km
Batéria87 kWh73,1 kWhNissan +13,9 kWh
Spotreba ↓18,1 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmSubaru −3,8 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC130 kW150 kWSubaru +20 kW
Nabíjanie AC22 kW22 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠30 min 20–80%28 min 10–80%2 min
Dojazd na minútu nabíjania10,7 km/min12,8 km/minSubaru +2,1 km/min
Napätie400 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon238 k343 kSubaru +105 k
0–100 km/h ↓7,6 s5,1 sSubaru −2,5 s
Max. rýchlosť160 km/h160 km/hBez rozdielu
PohonFWDAWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2059 kg2117 kgNissan −58 kg
Batožinový priestor466 l421 lNissan +45 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen Nissan
Dĺžka4595 mm——
Šírka1850 mm——
Výška1650 mm——
Rázvor2775 mm——

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Nissan Ariya

Náklady na 100 km5,43
Mesačne68
Ročne815

Subaru Solterra

Náklady na 100 km4,29
Mesačne54
Ročne644

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Nissan Ariya

Subaru Solterra

Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Nissan Ariya alebo Subaru Solterra?

Nissan Ariya jazdí ďalej: 533 km WLTP oproti 511 km u Subaru Solterra. Je to rozdiel 22 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Nissan Ariya a Subaru Solterra?

Nissan Ariya má FWD a 238 k. Subaru Solterra má AWD a 343 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Nissan Ariya — jeho batéria s kapacitou 87 kWh potom funguje ako zdroj energie. Subaru Solterra s 73,1 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — Nissan Ariya alebo Subaru Solterra?

Subaru Solterra je silnejší: 343 k oproti 238 k u Nissan Ariya. Rozdiel je 105 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.