BMW iX4 vs Nissan Ariya

BMW iX4 vyhráva 8 : 2

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, Nissan Ariya 130 kW · Nabíjanie AC — BMW iX4 11 kW, Nissan Ariya 22 kW · Výkon — BMW iX4 469 k, Nissan Ariya 238 k.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.

Nissan Ariya

Nissan Ariya je crossover segmentu D v piatich variantoch: dojazd WLTP od 403 do 533 km, výkon od 214 do 435 k.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Nissan Ariya

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX4 alebo Nissan Ariya — kto vyhráva v čom

BMW iX4 vyhráva 8 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX4 +295 km
    BMW iX4
    828
    Nissan Ariya
    533
  • Batéria kWhBMW iX4 +21,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Nissan Ariya
    87
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,4 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Nissan Ariya
    18,1
  • Výkon kBMW iX4 +231 k
    BMW iX4
    469
    Nissan Ariya
    238
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −2,7 s
    BMW iX4
    4,9
    Nissan Ariya
    7,6
  • Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +50 km/h
    BMW iX4
    210
    Nissan Ariya
    160
  • Nabíjanie DC kWBMW iX4 +270 kW
    BMW iX4
    400
    Nissan Ariya
    130
  • Nabíjanie AC kWNissan Ariya +11 kW
    BMW iX4
    11
    Nissan Ariya
    22
  • Hmotnosť ↓ kgNissan Ariya −246 kg
    BMW iX4
    2305
    Nissan Ariya
    2059
  • Batožinový priestor lBMW iX4 +24 l
    BMW iX4
    490
    Nissan Ariya
    466

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Nissan Ariya

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX4 vs Nissan Ariya
Kľúčové parametre BMW iX4
50 xDrive
Nissan Ariya
87 kWh
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP828 km533 kmBMW +295 km
Batéria108,7 kWh87 kWhBMW +21,7 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km18,1 kWh/100 kmBMW −2,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW130 kWBMW +270 kW
Nabíjanie AC11 kW22 kWNissan +11 kW
Nabíjanie ⚠21 min 10–80%30 min 20–80%9 min
Dojazd na minútu nabíjania27,6 km/min10,7 km/minBMW +16,9 km/min
Napätie800 V400 VBMW +400 V
Jazdné výkony a pohon
Výkon469 k238 kBMW +231 k
0–100 km/h ↓4,9 s7,6 sBMW −2,7 s
Max. rýchlosť210 km/h160 km/hBMW +50 km/h
PohonAWDFWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2305 kg2059 kgNissan −246 kg
Batožinový priestor490 l466 lBMW +24 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4782 mm4595 mmBMW +187 mm
Šírka1895 mm1850 mmBMW +45 mm
Výška1595 mm1650 mmNissan +55 mm
Rázvor2897 mm2775 mmBMW +122 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

Nissan Ariya

Náklady na 100 km5,43
Mesačne68
Ročne815

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX4

Nissan Ariya

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo Nissan Ariya?

BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 533 km u Nissan Ariya. Je to rozdiel 295 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a Nissan Ariya?

BMW iX4 má AWD a 469 k. Nissan Ariya má FWD a 238 k.

Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo Nissan Ariya?

BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 238 k u Nissan Ariya. Rozdiel je 231 k.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

BMW iX4 prijíma až 400 kW DC, Nissan Ariya až 130 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.