Lancia Gamma vs Xpeng L03

Xpeng L03 vyhráva 6 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Xpeng L03 11 kW · Batožinový priestor — Lancia Gamma 560 l, Xpeng L03 367 l · Nabíjanie DC — Lancia Gamma 160 kW, Xpeng L03 236 kW.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.

Xpeng L03

Xpeng L03 je SUV segmentu C, v modelovom roku 2026 v troch variantoch: dojazd WLTP od 440 do 520 km, výkon od 222 do 431 k.

Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Xpeng L03

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma alebo Xpeng L03 — kto vyhráva v čom

Xpeng L03 vyhráva 6 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmLancia Gamma +221 km
    Lancia Gamma
    741
    Xpeng L03
    520
  • Batéria kWhLancia Gamma +26 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Xpeng L03
    71,2
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmXpeng L03 −0,2 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Xpeng L03
    16
  • Výkon kXpeng L03 +4 k
    Lancia Gamma
    245
    Xpeng L03
    249
  • 0–100 km/h ↓ sXpeng L03 −1,2 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Xpeng L03
    6,6
  • Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +10 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Xpeng L03
    180
  • Nabíjanie DC kWXpeng L03 +76 kW
    Lancia Gamma
    160
    Xpeng L03
    236
  • Nabíjanie AC kWXpeng L03 +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Xpeng L03
    11
  • Hmotnosť ↓ kgXpeng L03 −195 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Xpeng L03
    1940
  • Batožinový priestor lLancia Gamma +193 l
    Lancia Gamma
    560
    Xpeng L03
    367

Pridať tretie auto

Technické údaje: Lancia Gamma vs Xpeng L03

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Lancia Gamma vs Xpeng L03
Kľúčové parametre Lancia Gamma
Long Range
Xpeng L03
Long Range RWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP741 km520 kmLancia +221 km
Batéria97,2 kWh71,2 kWhLancia +26 kWh
Spotreba ↓16,2 kWh/100 km16 kWh/100 kmXpeng −0,2 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC160 kW236 kWXpeng +76 kW
Nabíjanie AC7 kW11 kWXpeng +4 kW
Nabíjanie ⚠27 min 20–80%20 min 10–80%7 min
Dojazd na minútu nabíjania16,5 km/min18,2 km/minXpeng +1,7 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon245 k249 kXpeng +4 k
0–100 km/h ↓7,8 s6,6 sXpeng −1,2 s
Max. rýchlosť190 km/h180 km/hLancia +10 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2135 kg1940 kgXpeng −195 kg
Batožinový priestor560 l367 lLancia +193 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4672 mm4650 mmLancia +22 mm
Šírka1898 mm1920 mmXpeng +22 mm
Výška1664 mm1600 mmLancia +64 mm
Rázvor2791 mm2850 mmXpeng +59 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Lancia Gamma

Náklady na 100 km4,86
Mesačne61
Ročne729

Xpeng L03

Náklady na 100 km4,8
Mesačne60
Ročne720

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Lancia Gamma

Xpeng L03

Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Lancia Gamma alebo Xpeng L03?

Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 520 km u Xpeng L03. Je to rozdiel 221 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Lancia Gamma a Xpeng L03?

Lancia Gamma má FWD a 245 k. Xpeng L03 má RWD a 249 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 367 l v Xpeng L03. Rozdiel je 193 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Lancia Gamma prijíma až 160 kW DC, Xpeng L03 až 236 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.