Lancia Gamma vs Smart #3
Remíza 5 ku 5
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Smart #3 22 kW · Dojazd WLTP — Lancia Gamma 741 km, Smart #3 455 km · Batožinový priestor — Lancia Gamma 560 l, Smart #3 370 l.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.
Smart #3
Smart #3 je elektrické SUV v triede C, ktoré ponúka tri rôzne varianty pohonu a kapacít batérie.
Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Smart #3
Lancia GammaLong Range
Smart #3Pro+
Lancia Gamma alebo Smart #3 — kto vyhráva v čom
Remíza 5 ku 5
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmLancia Gamma +286 km
- Batéria kWhLancia Gamma +31,2 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmSmart #3 −0,2 kWh/100 km
- Výkon kSmart #3 +27 k
- 0–100 km/h ↓ sSmart #3 −2 s
- Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +10 km/h
- Nabíjanie DC kWLancia Gamma +10 kW
- Nabíjanie AC kWSmart #3 +15 kW
- Hmotnosť ↓ kgSmart #3 −355 kg
- Batožinový priestor lLancia Gamma +190 l
Technické údaje: Lancia Gamma vs Smart #3
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Lancia GammaLong Range | Smart #3Pro+ | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 741 km | 455 km | Lancia +286 km |
| Batéria | 97,2 kWh | 66 kWh | Lancia +31,2 kWh |
| Spotreba ↓ | 16,2 kWh/100 km | 16 kWh/100 km | Smart −0,2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 160 kW | 150 kW | Lancia +10 kW |
| Nabíjanie AC | 7 kW | 22 kW | Smart +15 kW |
| Nabíjanie ⚠ | 27 min 20–80% | 30 min 10–80% | 3 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 16,5 km/min | 10,6 km/min | Lancia +5,9 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 245 k | 272 k | Smart +27 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 5,8 s | Smart −2 s |
| Max. rýchlosť | 190 km/h | 180 km/h | Lancia +10 km/h |
| Pohon | FWD | RWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2135 kg | 1780 kg | Smart −355 kg |
| Batožinový priestor | 560 l | 370 l | Lancia +190 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4672 mm | 4400 mm | Lancia +272 mm |
| Šírka | 1898 mm | 1844 mm | Lancia +54 mm |
| Výška | 1664 mm | 1556 mm | Lancia +108 mm |
| Rázvor | 2791 mm | 2785 mm | Lancia +6 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Lancia Gamma
Smart #3
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Lancia Gamma
Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Lancia Gamma alebo Smart #3?
Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 455 km u Smart #3. Je to rozdiel 286 km.
Ako sa líšia pohonné systémy Lancia Gamma a Smart #3?
Lancia Gamma má FWD a 245 k. Smart #3 má RWD a 272 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 370 l v Smart #3. Rozdiel je 190 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Lancia Gamma prijíma až 160 kW DC, Smart #3 až 150 kW.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.




