Lancia Gamma vs Smart #1

Lancia Gamma vyhráva 6 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Smart #1 22 kW · Batožinový priestor — Lancia Gamma 560 l, Smart #1 323 l · Dojazd WLTP — Lancia Gamma 741 km, Smart #1 440 km.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.

Smart #1

Smart #1 je elektrické SUV zo segmentu C v troch variantoch: dojazd WLTP od 310 do 440 km, výkon od 272 do 428 koní.

Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Smart #1

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma alebo Smart #1 — kto vyhráva v čom

Lancia Gamma vyhráva 6 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmLancia Gamma +301 km
    Lancia Gamma
    741
    Smart #1
    440
  • Batéria kWhLancia Gamma +31,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Smart #1
    66
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,2 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Smart #1
    16,4
  • Výkon kSmart #1 +27 k
    Lancia Gamma
    245
    Smart #1
    272
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #1 −1,1 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Smart #1
    6,7
  • Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +10 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Smart #1
    180
  • Nabíjanie DC kWLancia Gamma +10 kW
    Lancia Gamma
    160
    Smart #1
    150
  • Nabíjanie AC kWSmart #1 +15 kW
    Lancia Gamma
    7
    Smart #1
    22
  • Hmotnosť ↓ kgSmart #1 −315 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Smart #1
    1820
  • Batožinový priestor lLancia Gamma +237 l
    Lancia Gamma
    560
    Smart #1
    323

Pridať tretie auto

Technické údaje: Lancia Gamma vs Smart #1

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Lancia Gamma vs Smart #1
Kľúčové parametre Lancia Gamma
Long Range
Smart #1
Pro+
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP741 km440 kmLancia +301 km
Batéria97,2 kWh66 kWhLancia +31,2 kWh
Spotreba ↓16,2 kWh/100 km16,4 kWh/100 kmLancia −0,2 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC160 kW150 kWLancia +10 kW
Nabíjanie AC7 kW22 kWSmart +15 kW
Nabíjanie ⚠27 min 20–80%30 min 10–80%3 min
Dojazd na minútu nabíjania16,5 km/min10,3 km/minLancia +6,2 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon245 k272 kSmart +27 k
0–100 km/h ↓7,8 s6,7 sSmart −1,1 s
Max. rýchlosť190 km/h180 km/hLancia +10 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2135 kg1820 kgSmart −315 kg
Batožinový priestor560 l323 lLancia +237 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4672 mm4270 mmLancia +402 mm
Šírka1898 mm1822 mmLancia +76 mm
Výška1664 mm1636 mmLancia +28 mm
Rázvor2791 mm2750 mmLancia +41 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Lancia Gamma

Náklady na 100 km4,86
Mesačne61
Ročne729

Smart #1

Náklady na 100 km4,92
Mesačne61
Ročne738

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Lancia Gamma

Smart #1

Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Lancia Gamma alebo Smart #1?

Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 440 km u Smart #1. Je to rozdiel 301 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Lancia Gamma a Smart #1?

Lancia Gamma má FWD a 245 k. Smart #1 má RWD a 272 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 323 l v Smart #1. Rozdiel je 237 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Lancia Gamma prijíma až 160 kW DC, Smart #1 až 150 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.