Leapmotor B10 vs Smart #1

Smart #1 vyhráva 7 : 3

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Leapmotor B10 11 kW, Smart #1 22 kW · Batožinový priestor — Leapmotor B10 430 l, Smart #1 323 l · Výkon — Leapmotor B10 218 k, Smart #1 272 k.

Leapmotor B10

Leapmotor B10 je elektrický SUV automobil triedy C s pohonom zadných kolies (RWD): výkon 218 konských síl, dojazd podľa štandardu WLTP až 434 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 168 kW.

Smart #1

Smart #1 je elektrické SUV zo segmentu C v troch variantoch: dojazd WLTP od 310 do 440 km, výkon od 272 do 428 koní.

Profil oproti trhu: Leapmotor B10 vs Smart #1

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Leapmotor B10 alebo Smart #1 — kto vyhráva v čom

Smart #1 vyhráva 7 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmSmart #1 +6 km
    Leapmotor B10
    434
    Smart #1
    440
  • Batéria kWhLeapmotor B10 +1,1 kWh
    Leapmotor B10
    67,1
    Smart #1
    66
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmSmart #1 −0,9 kWh/100 km
    Leapmotor B10
    17,3
    Smart #1
    16,4
  • Výkon kSmart #1 +54 k
    Leapmotor B10
    218
    Smart #1
    272
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #1 −1,3 s
    Leapmotor B10
    8
    Smart #1
    6,7
  • Max. rýchlosť km/hSmart #1 +10 km/h
    Leapmotor B10
    170
    Smart #1
    180
  • Nabíjanie DC kWLeapmotor B10 +18 kW
    Leapmotor B10
    168
    Smart #1
    150
  • Nabíjanie AC kWSmart #1 +11 kW
    Leapmotor B10
    11
    Smart #1
    22
  • Hmotnosť ↓ kgSmart #1 −25 kg
    Leapmotor B10
    1845
    Smart #1
    1820
  • Batožinový priestor lLeapmotor B10 +107 l
    Leapmotor B10
    430
    Smart #1
    323

Pridať tretie auto

Technické údaje: Leapmotor B10 vs Smart #1

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Leapmotor B10 vs Smart #1
Kľúčové parametre Leapmotor B10
Long Range
Smart #1
Pro+
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP434 km440 kmSmart +6 km
Batéria67,1 kWh66 kWhLeapmotor +1,1 kWh
Spotreba ↓17,3 kWh/100 km16,4 kWh/100 kmSmart −0,9 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC168 kW150 kWLeapmotor +18 kW
Nabíjanie AC11 kW22 kWSmart +11 kW
Nabíjanie ⚠18 min 30–80%30 min 10–80%12 min
Dojazd na minútu nabíjania12,1 km/min10,3 km/minLeapmotor +1,8 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon218 k272 kSmart +54 k
0–100 km/h ↓8 s6,7 sSmart −1,3 s
Max. rýchlosť170 km/h180 km/hSmart +10 km/h
PohonRWDRWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1845 kg1820 kgSmart −25 kg
Batožinový priestor430 l323 lLeapmotor +107 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4515 mm4270 mmLeapmotor +245 mm
Šírka1885 mm1822 mmLeapmotor +63 mm
Výška1655 mm1636 mmLeapmotor +19 mm
Rázvor2735 mm2750 mmSmart +15 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Leapmotor B10

Náklady na 100 km5,19
Mesačne65
Ročne779

Smart #1

Náklady na 100 km4,92
Mesačne61
Ročne738

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Leapmotor B10

Smart #1

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Prečo má Leapmotor B10 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Smart #1?

Leapmotor B10 má kapacitu 67,1 kWh a jazdí 434 km, zatiaľ čo Smart #1 s batériou 66 kWh jazdí 440 km. Rozhoduje spotreba energie: 17,3 oproti 16,4 kWh/100 km.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Leapmotor B10 ponúka viac: 430 l oproti 323 l v Smart #1. Rozdiel je 107 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Leapmotor B10 prijíma až 168 kW DC, Smart #1 až 150 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Smart #1 spotrebúva menej elektriny: 16,4 kWh/100 km oproti 17,3 kWh/100 km v Leapmotor B10. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 135 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.