Lancia Gamma vs Renault Scenic
Lancia Gamma vyhráva 8 : 2
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Renault Scenic 11 kW · Dojazd WLTP — Lancia Gamma 741 km, Renault Scenic 642 km · Výkon — Lancia Gamma 245 k, Renault Scenic 218 k.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.
Renault Scenic
Elektrický SUV v segmente C, ktorý ponúka dva varianty batérií s dojazdom až 642 km podľa štandardu WLTP.
Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Renault Scenic
Lancia GammaLong Range
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Lancia Gamma alebo Renault Scenic — kto vyhráva v čom
Lancia Gamma vyhráva 8 : 2
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmLancia Gamma +99 km
- Batéria kWhLancia Gamma +8,2 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,6 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +27 k
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,1 s
- Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +20 km/h
- Nabíjanie DC kWLancia Gamma +10 kW
- Nabíjanie AC kWRenault Scenic +4 kW
- Hmotnosť ↓ kgRenault Scenic −224 kg
- Batožinový priestor lLancia Gamma +15 l
Technické údaje: Lancia Gamma vs Renault Scenic
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Lancia GammaLong Range | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 741 km | 642 km | Lancia +99 km |
| Batéria | 97,2 kWh | 89 kWh | Lancia +8,2 kWh |
| Spotreba ↓ | 16,2 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Lancia −0,6 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 160 kW | 150 kW | Lancia +10 kW |
| Nabíjanie AC | 7 kW | 11 kW | Renault +4 kW |
| Nabíjanie ⚠ | 27 min 20–80% | 28 min 15–80% | 1 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 16,5 km/min | 14,9 km/min | Lancia +1,6 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 245 k | 218 k | Lancia +27 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 7,9 s | Lancia −0,1 s |
| Max. rýchlosť | 190 km/h | 170 km/h | Lancia +20 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2135 kg | 1911 kg | Renault −224 kg |
| Batožinový priestor | 560 l | 545 l | Lancia +15 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4672 mm | 4470 mm | Lancia +202 mm |
| Šírka | 1898 mm | 1864 mm | Lancia +34 mm |
| Výška | 1664 mm | 1571 mm | Lancia +93 mm |
| Rázvor | 2791 mm | 2785 mm | Lancia +6 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Lancia Gamma
Renault Scenic
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Lancia Gamma
Renault Scenic
Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Lancia Gamma alebo Renault Scenic?
Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 642 km u Renault Scenic. Je to rozdiel 99 km.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Lancia Gamma prijíma až 160 kW DC, Renault Scenic až 150 kW.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Lancia Gamma spotrebúva menej elektriny: 16,2 kWh/100 km oproti 16,8 kWh/100 km v Renault Scenic. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 90 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.



