Lancia Gamma vs Leapmotor B10

Lancia Gamma vyhráva 7 : 3

Najväčšie rozdiely: Dojazd WLTP — Lancia Gamma 741 km, Leapmotor B10 434 km · Nabíjanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Leapmotor B10 11 kW · Batéria — Lancia Gamma 97,2 kWh, Leapmotor B10 67,1 kWh.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.

Leapmotor B10

Leapmotor B10 je elektrický SUV automobil triedy C s pohonom zadných kolies (RWD): výkon 218 konských síl, dojazd podľa štandardu WLTP až 434 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 168 kW.

Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Leapmotor B10

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma alebo Leapmotor B10 — kto vyhráva v čom

Lancia Gamma vyhráva 7 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmLancia Gamma +307 km
    Lancia Gamma
    741
    Leapmotor B10
    434
  • Batéria kWhLancia Gamma +30,1 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Leapmotor B10
    67,1
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,1 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Leapmotor B10
    17,3
  • Výkon kLancia Gamma +27 k
    Lancia Gamma
    245
    Leapmotor B10
    218
  • 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,2 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Leapmotor B10
    8
  • Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +20 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Leapmotor B10
    170
  • Nabíjanie DC kWLeapmotor B10 +8 kW
    Lancia Gamma
    160
    Leapmotor B10
    168
  • Nabíjanie AC kWLeapmotor B10 +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Leapmotor B10
    11
  • Hmotnosť ↓ kgLeapmotor B10 −290 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Leapmotor B10
    1845
  • Batožinový priestor lLancia Gamma +130 l
    Lancia Gamma
    560
    Leapmotor B10
    430

Pridať tretie auto

Technické údaje: Lancia Gamma vs Leapmotor B10

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Lancia Gamma vs Leapmotor B10
Kľúčové parametre Lancia Gamma
Long Range
Leapmotor B10
Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP741 km434 kmLancia +307 km
Batéria97,2 kWh67,1 kWhLancia +30,1 kWh
Spotreba ↓16,2 kWh/100 km17,3 kWh/100 kmLancia −1,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC160 kW168 kWLeapmotor +8 kW
Nabíjanie AC7 kW11 kWLeapmotor +4 kW
Nabíjanie ⚠27 min 20–80%18 min 30–80%9 min
Dojazd na minútu nabíjania16,5 km/min12,1 km/minLancia +4,4 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon245 k218 kLancia +27 k
0–100 km/h ↓7,8 s8 sLancia −0,2 s
Max. rýchlosť190 km/h170 km/hLancia +20 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2135 kg1845 kgLeapmotor −290 kg
Batožinový priestor560 l430 lLancia +130 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4672 mm4515 mmLancia +157 mm
Šírka1898 mm1885 mmLancia +13 mm
Výška1664 mm1655 mmLancia +9 mm
Rázvor2791 mm2735 mmLancia +56 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Lancia Gamma

Náklady na 100 km4,86
Mesačne61
Ročne729

Leapmotor B10

Náklady na 100 km5,19
Mesačne65
Ročne779

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Lancia Gamma

Leapmotor B10

Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Lancia Gamma alebo Leapmotor B10?

Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 434 km u Leapmotor B10. Je to rozdiel 307 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Lancia Gamma a Leapmotor B10?

Lancia Gamma má FWD a 245 k. Leapmotor B10 má RWD a 218 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 430 l v Leapmotor B10. Rozdiel je 130 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Lancia Gamma prijíma až 160 kW DC, Leapmotor B10 až 168 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.