Kia Niro EV vs Lancia Gamma
Lancia Gamma vyhráva 6 : 2
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Kia Niro EV 80 kW, Lancia Gamma 160 kW · Dojazd WLTP — Kia Niro EV 460 km, Lancia Gamma 741 km · Nabíjanie AC — Kia Niro EV 11 kW, Lancia Gamma 7 kW.
Kia Niro EV
Kia Niro EV je elektrický crossover zo segmentu C, ktorý ponúka pohon predných kolies a dojazd až 460 kilometrov podľa štandardu WLTP.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.
Profil oproti trhu: Kia Niro EV vs Lancia Gamma
Kia Niro EV64.8 kWh
Lancia GammaLong Range
Kia Niro EV alebo Lancia Gamma — kto vyhráva v čom
Lancia Gamma vyhráva 6 : 2
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmLancia Gamma +281 km
- Batéria kWhLancia Gamma +32,4 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBez rozdielu
- Výkon kLancia Gamma +41 k
- 0–100 km/h ↓ sBez rozdielu
- Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +23 km/h
- Nabíjanie DC kWLancia Gamma +80 kW
- Nabíjanie AC kWKia Niro EV +4 kW
- Hmotnosť ↓ kgKia Niro EV −525 kg
- Batožinový priestor lLancia Gamma +85 l
Technické údaje: Kia Niro EV vs Lancia Gamma
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Kia Niro EV64.8 kWh | Lancia GammaLong Range | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 460 km | 741 km | Lancia +281 km |
| Batéria | 64,8 kWh | 97,2 kWh | Lancia +32,4 kWh |
| Spotreba ↓ | 16,2 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Bez rozdielu |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 80 kW | 160 kW | Lancia +80 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 7 kW | Kia +4 kW |
| Nabíjanie ⚠ | 43 min 10–80% | 27 min 20–80% | 16 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 7,5 km/min | 16,5 km/min | Lancia +9 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 204 k | 245 k | Lancia +41 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 7,8 s | Bez rozdielu |
| Max. rýchlosť | 167 km/h | 190 km/h | Lancia +23 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1610 kg | 2135 kg | Kia −525 kg |
| Batožinový priestor | 475 l | 560 l | Lancia +85 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4420 mm | 4672 mm | Lancia +252 mm |
| Šírka | 1825 mm | 1898 mm | Lancia +73 mm |
| Výška | 1570 mm | 1664 mm | Lancia +94 mm |
| Rázvor | 2720 mm | 2791 mm | Lancia +71 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Kia Niro EV
Lancia Gamma
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Lancia Gamma
Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Kia Niro EV alebo Lancia Gamma?
Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 460 km u Kia Niro EV. Je to rozdiel 281 km.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 475 l v Kia Niro EV. Rozdiel je 85 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Kia Niro EV prijíma až 80 kW DC, Lancia Gamma až 160 kW.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.




