Genesis G80 Electrified vs Nio ET7
Nio ET7 vyhráva 6 : 4
Najväčšie rozdiely: Výkon — Genesis G80 Electrified 370 k, Nio ET7 653 k · Nabíjanie 10–80% — Genesis G80 Electrified 25 min, Nio ET7 40 min · Nabíjanie DC — Genesis G80 Electrified 187 kW, Nio ET7 125 kW.
Genesis G80 Electrified
Genesis G80 Electrified je sedan zo segmentu E: v modelovom roku 2026 batéria 94,5 kWh, dojazd WLTP 570 km a výkon 370 k s pohonom AWD.
Nio ET7
Nio ET7 je elektrický sedan zo segmentu E vybavený pohonom všetkých kolies (AWD) s výkonom 653 konských síl a dojazdom podľa štandardu WLTP na úrovni 580 km.
Profil oproti trhu: Genesis G80 Electrified vs Nio ET7
Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh
Nio ET7100 kWh
Genesis G80 Electrified alebo Nio ET7 — kto vyhráva v čom
Nio ET7 vyhráva 6 : 4
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmNio ET7 +10 km
- Batéria kWhNio ET7 +5,5 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmGenesis G80 Electrified −0,9 kWh/100 km
- Výkon kNio ET7 +283 k
- 0–100 km/h ↓ sNio ET7 −1,3 s
- Max. rýchlosť km/hGenesis G80 Electrified +25 km/h
- Nabíjanie DC kWGenesis G80 Electrified +62 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Nabíjanie ↓ minGenesis G80 Electrified −15 min
- Hmotnosť ↓ kgNio ET7 −31 kg
- Batožinový priestor lNio ET7 +29 l
Technické údaje: Genesis G80 Electrified vs Nio ET7
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh | Nio ET7100 kWh | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 570 km | 580 km | Nio +10 km |
| Batéria | 94,5 kWh | 100 kWh | Nio +5,5 kWh |
| Spotreba ↓ | 18,1 kWh/100 km | 19 kWh/100 km | Genesis −0,9 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 187 kW | 125 kW | Genesis +62 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 25 min | 40 min | Genesis −15 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 16 km/min | 10,2 km/min | Genesis +5,8 km/min |
| Napätie | 800 V | 400 V | Genesis +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 370 k | 653 k | Nio +283 k |
| 0–100 km/h ↓ | 5,1 s | 3,8 s | Nio −1,3 s |
| Max. rýchlosť | 225 km/h | 200 km/h | Genesis +25 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2410 kg | 2379 kg | Nio −31 kg |
| Batožinový priestor | 334 l | 363 l | Nio +29 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Nie | len Genesis |
| Dĺžka | 5135 mm | 5101 mm | Genesis +34 mm |
| Šírka | — | 1987 mm | — |
| Výška | 1480 mm | 1505 mm | Nio +25 mm |
| Rázvor | 3140 mm | 3060 mm | Genesis +80 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Genesis G80 Electrified
Nio ET7
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Genesis G80 Electrified
Ďalšie porovnania v tejto triede: Sedan, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Genesis G80 Electrified — jeho batéria s kapacitou 94,5 kWh potom funguje ako zdroj energie. Nio ET7 s 100 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý je výkonnejší — Genesis G80 Electrified alebo Nio ET7?
Nio ET7 je silnejší: 653 k oproti 370 k u Genesis G80 Electrified. Rozdiel je 283 k.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Genesis G80 Electrified prijíma až 187 kW DC, Nio ET7 až 125 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 25, respektíve 40 minút.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Genesis G80 Electrified spotrebúva menej elektriny: 18,1 kWh/100 km oproti 19 kWh/100 km v Nio ET7. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 135 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.



