GAC Aion V vs Subaru Solterra
GAC Aion V vyhráva 6 : 5
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — GAC Aion V 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · Výkon — GAC Aion V 204 k, Subaru Solterra 343 k · 0–100 km/h — GAC Aion V 8 s, Subaru Solterra 5,1 s.
GAC Aion V
Elektrické SUV segmentu D s dojazdom 510 kilometrov podľa štandardu WLTP a výkonom 204 koní.
Subaru Solterra
Subaru Solterra je SUV segmentu D s pohonom všetkých kolies, v modelovom roku 2026 s výkonom 343 k a dojazdom WLTP 511 km.
Profil oproti trhu: GAC Aion V vs Subaru Solterra
GAC Aion V77 kWh
Subaru SolterraAWD · modelový rok 2026
GAC Aion V alebo Subaru Solterra — kto vyhráva v čom
GAC Aion V vyhráva 6 : 5
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmSubaru Solterra +1 km
- Batéria kWhGAC Aion V +2,2 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −2,4 kWh/100 km
- Výkon kSubaru Solterra +139 k
- 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −2,9 s
- Max. rýchlosť km/hGAC Aion V +20 km/h
- Nabíjanie DC kWGAC Aion V +30 kW
- Nabíjanie AC kWSubaru Solterra +11 kW
- Nabíjanie ↓ minGAC Aion V −4 min
- Hmotnosť ↓ kgGAC Aion V −307 kg
- Batožinový priestor lGAC Aion V +21 l
Technické údaje: GAC Aion V vs Subaru Solterra
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | GAC Aion V77 kWh | Subaru SolterraAWD · modelový rok 2026 | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 510 km | 511 km | Subaru +1 km |
| Batéria | 75,3 kWh | 73,1 kWh | GAC +2,2 kWh |
| Spotreba ↓ | 16,7 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −2,4 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 180 kW | 150 kW | GAC +30 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 22 kW | Subaru +11 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 24 min | 28 min | GAC −4 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 14,9 km/min | 12,8 km/min | GAC +2,1 km/min |
| Napätie | 400 V | — | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 204 k | 343 k | Subaru +139 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8 s | 5,1 s | Subaru −2,9 s |
| Max. rýchlosť | 180 km/h | 160 km/h | GAC +20 km/h |
| Pohon | FWD | AWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1810 kg | 2117 kg | GAC −307 kg |
| Batožinový priestor | 442 l | 421 l | GAC +21 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Nie | len GAC |
| Dĺžka | 4605 mm | — | — |
| Šírka | 1876 mm | — | — |
| Výška | 1699 mm | — | — |
| Rázvor | 2775 mm | — | — |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
GAC Aion V
Subaru Solterra
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
GAC Aion V
Subaru Solterra
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Prečo má GAC Aion V väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Subaru Solterra?
GAC Aion V má kapacitu 75,3 kWh a jazdí 510 km, zatiaľ čo Subaru Solterra s batériou 73,1 kWh jazdí 511 km. Rozhoduje spotreba energie: 16,7 oproti 14,3 kWh/100 km.
Ako sa líšia pohonné systémy GAC Aion V a Subaru Solterra?
GAC Aion V má FWD a 204 k. Subaru Solterra má AWD a 343 k.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len GAC Aion V — jeho batéria s kapacitou 75,3 kWh potom funguje ako zdroj energie. Subaru Solterra s 73,1 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý je výkonnejší — GAC Aion V alebo Subaru Solterra?
Subaru Solterra je silnejší: 343 k oproti 204 k u GAC Aion V. Rozdiel je 139 k.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.




