BYD Sealion 7 vs Changan Deepal S07
BYD Sealion 7 vyhráva 8 : 1
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BYD Sealion 7 230 kW, Changan Deepal S07 92 kW · Výkon — BYD Sealion 7 530 k, Changan Deepal S07 218 k · 0–100 km/h — BYD Sealion 7 4,5 s, Changan Deepal S07 7,9 s.
BYD Sealion 7
BYD Sealion 7 je SUV segmentu D v troch variantoch: dojazd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.
Changan Deepal S07
Changan Deepal S07 je SUV v triede D, ktorý ponúka pohon zadných kolies a dojazd podľa štandardu WLTP na úrovni 475 km.
Profil oproti trhu: BYD Sealion 7 vs Changan Deepal S07
BYD Sealion 7Excellence AWD- Changan Deepal S07RWD
BYD Sealion 7 alebo Changan Deepal S07 — kto vyhráva v čom
BYD Sealion 7 vyhráva 8 : 1
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmBYD Sealion 7 +27 km
- Batéria kWhBYD Sealion 7 +11,3 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −0,4 kWh/100 km
- Výkon kBYD Sealion 7 +312 k
- 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −3,4 s
- Max. rýchlosť km/hBYD Sealion 7 +35 km/h
- Nabíjanie DC kWBYD Sealion 7 +138 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgChangan Deepal S07 −362 kg
- Batožinový priestor lBYD Sealion 7 +10 l
Technické údaje: BYD Sealion 7 vs Changan Deepal S07
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BYD Sealion 7Excellence AWD | Changan Deepal S07 RWD | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 502 km | 475 km | BYD +27 km |
| Batéria | 91,3 kWh | 79,97 kWh | BYD +11,3 kWh |
| Spotreba ↓ | 18,2 kWh/100 km | 18,6 kWh/100 km | BYD −0,4 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 230 kW | 92 kW | BYD +138 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie ⚠ | 24 min 10–80% | 35 min 30–80% | 11 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 14,6 km/min | 6,8 km/min | BYD +7,8 km/min |
| Napätie | — | — | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 530 k | 218 k | BYD +312 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,5 s | 7,9 s | BYD −3,4 s |
| Max. rýchlosť | 215 km/h | 180 km/h | BYD +35 km/h |
| Pohon | AWD | RWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2435 kg | 2073 kg | Changan −362 kg |
| Batožinový priestor | 520 l | 510 l | BYD +10 l |
| V2L (externé napájanie) | Nie | Áno | len Changan |
| Dĺžka | 4830 mm | 4750 mm | BYD +80 mm |
| Šírka | — | 1930 mm | — |
| Výška | — | 1625 mm | — |
| Rázvor | 2930 mm | 2900 mm | BYD +30 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BYD Sealion 7
Changan Deepal S07
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
BYD Sealion 7
Changan Deepal S07
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BYD Sealion 7 alebo Changan Deepal S07?
BYD Sealion 7 jazdí ďalej: 502 km WLTP oproti 475 km u Changan Deepal S07. Je to rozdiel 27 km.
Ako sa líšia pohonné systémy BYD Sealion 7 a Changan Deepal S07?
BYD Sealion 7 má AWD a 530 k. Changan Deepal S07 má RWD a 218 k.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Changan Deepal S07 — jeho batéria s kapacitou 79,97 kWh potom funguje ako zdroj energie. BYD Sealion 7 s 91,3 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý je výkonnejší — BYD Sealion 7 alebo Changan Deepal S07?
BYD Sealion 7 je silnejší: 530 k oproti 218 k u Changan Deepal S07. Rozdiel je 312 k.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





