BMW iX1 vs SERES 3

BMW iX1 vyhráva 7 : 0

Najväčšie rozdiely: Dojazd WLTP — BMW iX1 516 km, SERES 3 300 km · Batožinový priestor — BMW iX1 490 l, SERES 3 318 l · Spotreba — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, SERES 3 17,6 kWh/100 km.

BMW iX1

BMW iX1 je SUV segmentu C v dvoch variantoch: eDrive20 s dojazdom WLTP 516 km a xDrive30 s výkonom 306 k.

SERES 3

Elektrické SUV segmentu C s pohonom predných kolies a batériou s kapacitou 54 kWh.

Profil oproti trhu: BMW iX1 vs SERES 3

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX1 alebo SERES 3 — kto vyhráva v čom

BMW iX1 vyhráva 7 : 0

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX1 +216 km
    BMW iX1
    516
    SERES 3
    300
  • Batéria kWhBMW iX1 +11,2 kWh
    BMW iX1
    65,2
    SERES 3
    54
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −5 kWh/100 km
    BMW iX1
    12,6
    SERES 3
    17,6
  • Výkon kBMW iX1 +44 k
    BMW iX1
    204
    SERES 3
    160
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX1 −0,3 s
    BMW iX1
    8,6
    SERES 3
    8,9
  • Max. rýchlosť km/hBMW iX1 +15 km/h
    BMW iX1
    170
    SERES 3
    155
  • Nabíjanie DC kWBez údajov
    BMW iX1
    130
    SERES 3
    —
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BMW iX1
    11
    SERES 3
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    BMW iX1
    29
    SERES 3
    —
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    BMW iX1
    —
    SERES 3
    1765
  • Batožinový priestor lBMW iX1 +172 l
    BMW iX1
    490
    SERES 3
    318

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX1 vs SERES 3

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX1 vs SERES 3
Kľúčové parametre BMW iX1
eDrive20 · modelový rok 2026
SERES 3
Standard
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP516 km300 kmBMW +216 km
Batéria65,2 kWh54 kWhBMW +11,2 kWh
Spotreba ↓12,6 kWh/100 km17,6 kWh/100 kmBMW −5 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC130 kW——
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓29 min——
Dojazd na minútu nabíjania12,5 km/min——
Napätie———
Jazdné výkony a pohon
Výkon204 k160 kBMW +44 k
0–100 km/h ↓8,6 s8,9 sBMW −0,3 s
Max. rýchlosť170 km/h155 km/hBMW +15 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓—1765 kg—
Batožinový priestor490 l318 lBMW +172 l
Dĺžka—4415 mm—
Šírka—1850 mm—
Výška—1650 mm—
Rázvor———

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX1

Náklady na 100 km3,78
Mesačne47
Ročne567

SERES 3

Náklady na 100 km5,28
Mesačne66
Ročne792

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX1

SERES 3

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX1 alebo SERES 3?

BMW iX1 jazdí ďalej: 516 km WLTP oproti 300 km u SERES 3. Je to rozdiel 216 km.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

BMW iX1 ponúka viac: 490 l oproti 318 l v SERES 3. Rozdiel je 172 l.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

BMW iX1 spotrebúva menej elektriny: 12,6 kWh/100 km oproti 17,6 kWh/100 km v SERES 3. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 750 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.