Alpine A390 vs Ford Mustang Mach-E

Alpine A390 vyhráva 4 : 3

Najväčšie rozdiely: Výkon — Alpine A390 400 k, Ford Mustang Mach-E 276 k · Spotreba — Alpine A390 18,7 kWh/100 km, Ford Mustang Mach-E 14,3 kWh/100 km · 0–100 km/h — Alpine A390 4,8 s, Ford Mustang Mach-E 6,1 s.

Alpine A390

Alpine A390 je elektrické SUV segmentu D ponúkané v dvoch konfiguráciách s pohonom všetkých kolies a dojazdom presahujúcim 540 km v cykle WLTP.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E je SUV segmentu D, v modelovom roku 2026 v štyroch variantoch: dojazd WLTP od 470 do 615 km, výkon od 268 do 487 k.

Profil oproti trhu: Alpine A390 vs Ford Mustang Mach-E

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Alpine A390 alebo Ford Mustang Mach-E — kto vyhráva v čom

Alpine A390 vyhráva 4 : 3

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmFord Mustang Mach-E +64 km
    Alpine A390
    551
    Ford Mustang Mach-E
    615
  • Batéria kWhAlpine A390 +1 kWh
    Alpine A390
    89
    Ford Mustang Mach-E
    88
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −4,4 kWh/100 km
    Alpine A390
    18,7
    Ford Mustang Mach-E
    14,3
  • Výkon kAlpine A390 +124 k
    Alpine A390
    400
    Ford Mustang Mach-E
    276
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A390 −1,3 s
    Alpine A390
    4,8
    Ford Mustang Mach-E
    6,1
  • Max. rýchlosť km/hAlpine A390 +20 km/h
    Alpine A390
    200
    Ford Mustang Mach-E
    180
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Alpine A390
    150
    Ford Mustang Mach-E
    150
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    Alpine A390
    22
    Ford Mustang Mach-E
    —
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    Alpine A390
    29
    Ford Mustang Mach-E
    —
  • Hmotnosť ↓ kgFord Mustang Mach-E −38 kg
    Alpine A390
    2124
    Ford Mustang Mach-E
    2086
  • Batožinový priestor lBez údajov
    Alpine A390
    532
    Ford Mustang Mach-E
    —

Pridať tretie auto

Technické údaje: Alpine A390 vs Ford Mustang Mach-E

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Alpine A390 vs Ford Mustang Mach-E
Kľúčové parametre Alpine A390
GT
Ford Mustang Mach-E
Extended Range RWD · modelový rok 2026
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP551 km615 kmFord +64 km
Batéria89 kWh88 kWhAlpine +1 kWh
Spotreba ↓18,7 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmFord −4,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC150 kW150 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC22 kW——
Nabíjanie 15–80% ↓29 min——
Dojazd na minútu nabíjania12,4 km/min——
Napätie400 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon400 k276 kAlpine +124 k
0–100 km/h ↓4,8 s6,1 sAlpine −1,3 s
Max. rýchlosť200 km/h180 km/hAlpine +20 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2124 kg2086 kgFord −38 kg
Batožinový priestor532 l——
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen Alpine
Dĺžka4615 mm——
Šírka1885 mm——
Výška1532 mm——
Rázvor2708 mm——

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Alpine A390

Náklady na 100 km5,61
Mesačne70
Ročne841

Ford Mustang Mach-E

Náklady na 100 km4,29
Mesačne54
Ročne644

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Alpine A390

Ford Mustang Mach-E

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Alpine A390 alebo Ford Mustang Mach-E?

Ford Mustang Mach-E jazdí ďalej: 615 km WLTP oproti 551 km u Alpine A390. Je to rozdiel 64 km.

Prečo má Alpine A390 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Ford Mustang Mach-E?

Alpine A390 má kapacitu 89 kWh a jazdí 551 km, zatiaľ čo Ford Mustang Mach-E s batériou 88 kWh jazdí 615 km. Rozhoduje spotreba energie: 18,7 oproti 14,3 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Alpine A390 a Ford Mustang Mach-E?

Alpine A390 má AWD a 400 k. Ford Mustang Mach-E má RWD a 276 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Alpine A390 — jeho batéria s kapacitou 89 kWh potom funguje ako zdroj energie. Ford Mustang Mach-E s 88 kWh túto funkciu neposkytuje.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.