Alpine A390

Nedostupné na Slovensku — Dostupné v: PL · CZ · SE · DE · NO · DK · FR · ES · AT · BE · PT · NL · IT · FI · HU · RO
Dĺžka
4615 mm
Výška
1532 mm
Rázvor
2708 mm
545–551 km
Dojazd WLTP
89 kWh
Batéria
150–190 kW
Nabíjanie DC

Ohodnoťte toto autoPridať meranie

Alpine A390 je elektrické SUV segmentu D ponúkané v dvoch konfiguráciách s pohonom všetkých kolies a dojazdom presahujúcim 540 km v cykle WLTP.

Alpine A390 je elektrické SUV segmentu D vyrábané od roku 2025. Vozidlo sa ponúka s dvoma výkonovými variantmi, ktoré sa líšia výkonom pohonnej jednotky a parametrami nabíjania.

Verzia GT je vybavená batériou s kapacitou 89 kWh, ktorá umožňuje prejsť 551 km v cykle WLTP. Motor s výkonom 400 k poháňa obe nápravy (AWD), umožňuje dosiahnuť rýchlosť 200 km/h a zrýchlenie na 100 km/h za 4,8 s. Nabíjanie DC prebieha výkonom 150 kW a čas nabíjania od 15 % do 80 % je 29 min. Verzia GTS využíva rovnakú batériu 89 kWh, ponúka dojazd 545 km WLTP a výkon 470 k. Pohon AWD v tejto konfigurácii umožňuje dosiahnuť rýchlosť 220 km/h a zrýchlenie na 100 km/h za 3,9 s. Nabíjanie DC prebieha výkonom 190 kW a čas nabíjania od 15 % do 80 % je 26 min. Obe verzie majú batožinový priestor s objemom 532 l.

Čím sa varianty líšia

GT551 Najlepšia hodnota
GTS545
GT400
GTS470 Najlepšia hodnota
GT150
GTS190 Najlepšia hodnota
GT29
GTS26 Najlepšia hodnota
0–100 km/h (s, menej=lepšie)
GT4,8
GTS3,9 Najlepšia hodnota
Max. rýchlosť (km/h)
GT200
GTS220 Najlepšia hodnota
Hmotnosť (kg, menej=lepšie)
GT2124
GTS2121 Najlepšia hodnota
Spoločné pre všetky varianty
Spoločné pre všetky varianty
PohonAWD
Batéria89 kWh
Nabíjanie AC22 kW
Batožinový priestor532 l

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.

Kam sa dostanete

  1. Bratislavaštart
  2. Banská Bystrica210 km
  3. Praha340 km
  4. Košice440 km
  5. Benátky630 km
  6. Split810 km

Dojazd WLTP 551 kmVariant s najkratším dojazdom 545 km

Najvzdialenejší cieľ v dojazde: Košice (440 km).

Dojazd podľa WLTP, teda v ideálnych podmienkach. V zime počítajte približne so 70 % dojazdu WLTP. Cestné vzdialenosti podľa OpenStreetMap.

Reálny dojazd vs WLTP

WLTP sa meria v laboratóriu. Tu sú merania vodičov — zo zimy, z diaľnice, z mesta.

Nikto zatiaľ nezadal skutočný dojazd tohto auta. Môžete byť prví.

Výrobca udáva 551 km. Koľko naozaj najazdíte?

Ročné obdobie
Typ jazdy

Merania sú anonymné — nezhromažďujeme žiadne osobné údaje a žiadne komentáre.

Hodnotenia používateľov

Zatiaľ žiadne hodnotenia — ohodnoťte toto auto ako prvý.

Ohodnoťte toto auto

Vaše hodnotenie

Hodnotenia sú anonymné. Nezbierame komentáre ani osobné údaje.

Kalkulačka nákladov na energiu

Vypočítajte, koľko stojí jazda týmto autom. Zadajte cenu energie a ročný nájazd.

Náklady na 100 km5,61
Mesačne70
Ročne841

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Porovnajte s rivalmi v triede

Podobné modely v tejto triede

Videorecenzie

Časté otázky

Aký dojazd má Alpine A390?

Alpine A390 má dojazd až 545–551 km v cykle WLTP.

Akú batériu má Alpine A390?

Kapacita batérie pri Alpine A390 je 89 kWh.

Aký výkon má Alpine A390?

Alpine A390 má výkon 400–470 k.

Ako rýchlo sa Alpine A390 nabíja?

Alpine A390 sa nabíja jednosmerným prúdom (DC) výkonom až 190 kW a nabitie z 15 na 80 % trvá približne 26 min.

Aký typ vozidla je Alpine A390?

Alpine A390 je SUV segmentu D s elektrickým pohonom.

Je Alpine A390 dostupný na Slovensku?

Alpine A390 sa aktuálne na Slovensku neponúka.

S ktorými autami porovnať Alpine A390?

Najbližší rivali v rovnakej triede sú Ford Mustang Mach-E, Lexus RZ, Tesla Model Y, BMW iX4 — porovnanie parametrov nájdete v EVAréne.

Zdroje údajov