Alpine A290 vs GWM Ora 03

Alpine A290 vyhráva 7 : 2

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie 15–80% — Alpine A290 30 min, GWM Ora 03 48 min · Nabíjanie DC — Alpine A290 100 kW, GWM Ora 03 67 kW · Batožinový priestor — Alpine A290 326 l, GWM Ora 03 228 l.

Alpine A290

Alpine A290 je elektrický hatchback segmentu B, ktorý ponúka dva pohonné varianty s výkonom od 180 k do 220 k.

GWM Ora 03

GWM Ora 03 je elektrický hatchback triedy B, ktorý ponúka dva varianty s rôznou kapacitou batérie, pričom oba modely majú rovnaký výkon pohonného systému.

Profil oproti trhu: Alpine A290 vs GWM Ora 03

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Alpine A290 alebo GWM Ora 03 — kto vyhráva v čom

Alpine A290 vyhráva 7 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmGWM Ora 03 +40 km
    Alpine A290
    380
    GWM Ora 03
    420
  • Batéria kWhGWM Ora 03 +11 kWh
    Alpine A290
    52
    GWM Ora 03
    63
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmAlpine A290 −0,7 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    GWM Ora 03
    16,5
  • Výkon kAlpine A290 +9 k
    Alpine A290
    180
    GWM Ora 03
    171
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −0,8 s
    Alpine A290
    7,4
    GWM Ora 03
    8,2
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    Alpine A290
    160
    GWM Ora 03
    160
  • Nabíjanie DC kWAlpine A290 +33 kW
    Alpine A290
    100
    GWM Ora 03
    67
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Alpine A290
    11
    GWM Ora 03
    11
  • Nabíjanie ↓ minAlpine A290 −18 min
    Alpine A290
    30
    GWM Ora 03
    48
  • Hmotnosť ↓ kgAlpine A290 −97 kg
    Alpine A290
    1483
    GWM Ora 03
    1580
  • Batožinový priestor lAlpine A290 +98 l
    Alpine A290
    326
    GWM Ora 03
    228

Pridať tretie auto

Technické údaje: Alpine A290 vs GWM Ora 03

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Alpine A290 vs GWM Ora 03
Kľúčové parametre Alpine A290
GT
GWM Ora 03
63 kWh
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP380 km420 kmGWM Ora +40 km
Batéria52 kWh63 kWhGWM Ora +11 kWh
Spotreba ↓15,8 kWh/100 km16,5 kWh/100 kmAlpine −0,7 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC100 kW67 kWAlpine +33 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 15–80% ↓30 min48 minAlpine −18 min
Dojazd na minútu nabíjania8,2 km/min5,7 km/minAlpine +2,5 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon180 k171 kAlpine +9 k
0–100 km/h ↓7,4 s8,2 sAlpine −0,8 s
Max. rýchlosť160 km/h160 km/hBez rozdielu
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1483 kg1580 kgAlpine −97 kg
Batožinový priestor326 l228 lAlpine +98 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka3997 mm4235 mmGWM Ora +238 mm
Šírka1823 mm1825 mmGWM Ora +2 mm
Výška1512 mm1603 mmGWM Ora +91 mm
Rázvor2534 mm2650 mmGWM Ora +116 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Alpine A290

Náklady na 100 km4,74
Mesačne59
Ročne711

GWM Ora 03

Náklady na 100 km4,95
Mesačne62
Ročne743

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Alpine A290

GWM Ora 03

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Alpine A290 alebo GWM Ora 03?

GWM Ora 03 jazdí ďalej: 420 km WLTP oproti 380 km u Alpine A290. Je to rozdiel 40 km.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Alpine A290 ponúka viac: 326 l oproti 228 l v GWM Ora 03. Rozdiel je 98 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Alpine A290 prijíma až 100 kW DC, GWM Ora 03 až 67 kW. Nabíjanie z 15 na 80 % trvá 30, respektíve 48 minút.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Alpine A290 spotrebúva menej elektriny: 15,8 kWh/100 km oproti 16,5 kWh/100 km v GWM Ora 03. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 105 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.