Alpine A290 vs BYD Dolphin Surf
Alpine A290 vyhráva 7 : 2
Najväčšie rozdiely: Výkon — Alpine A290 180 k, BYD Dolphin Surf 88 k · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, BYD Dolphin Surf 12,1 s · Batéria — Alpine A290 52 kWh, BYD Dolphin Surf 43,2 kWh.
Alpine A290
Alpine A290 je elektrický hatchback segmentu B, ktorý ponúka dva pohonné varianty s výkonom od 180 k do 220 k.
BYD Dolphin Surf
BYD Dolphin Surf je elektrický hatchback triedy B, ktorý je dostupný v troch variantoch výbavy s pohonom predných kolies.
Profil oproti trhu: Alpine A290 vs BYD Dolphin Surf
Alpine A290GT
BYD Dolphin SurfBoost 43.2 kWh
Alpine A290 alebo BYD Dolphin Surf — kto vyhráva v čom
Alpine A290 vyhráva 7 : 2
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmAlpine A290 +58 km
- Batéria kWhAlpine A290 +8,8 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBYD Dolphin Surf −0,2 kWh/100 km
- Výkon kAlpine A290 +92 k
- 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −4,7 s
- Max. rýchlosť km/hAlpine A290 +10 km/h
- Nabíjanie DC kWAlpine A290 +15 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgBYD Dolphin Surf −113 kg
- Batožinový priestor lAlpine A290 +18 l
Technické údaje: Alpine A290 vs BYD Dolphin Surf
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Alpine A290GT | BYD Dolphin SurfBoost 43.2 kWh | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 380 km | 322 km | Alpine +58 km |
| Batéria | 52 kWh | 43,2 kWh | Alpine +8,8 kWh |
| Spotreba ↓ | 15,8 kWh/100 km | 15,6 kWh/100 km | BYD −0,2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 100 kW | 85 kW | Alpine +15 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie ⚠ | 30 min 15–80% | 30 min 10–80% | Bez rozdielu |
| Dojazd na minútu nabíjania | 8,2 km/min | 7,5 km/min | Alpine +0,7 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 180 k | 88 k | Alpine +92 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,4 s | 12,1 s | Alpine −4,7 s |
| Max. rýchlosť | 160 km/h | 150 km/h | Alpine +10 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1483 kg | 1370 kg | BYD −113 kg |
| Batožinový priestor | 326 l | 308 l | Alpine +18 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 3997 mm | 3990 mm | Alpine +7 mm |
| Šírka | 1823 mm | 1720 mm | Alpine +103 mm |
| Výška | 1512 mm | 1590 mm | BYD +78 mm |
| Rázvor | 2534 mm | 2500 mm | Alpine +34 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Alpine A290
BYD Dolphin Surf
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B
Alpine A290vs
Mini Cooper Electric
Alpine A290vs
Nissan Micra
Alpine A290vs
Opel Corsa Electric
Alpine A290vs
Renault 5 E-Tech
Alpine A290vs
Alpine A290vs
Volkswagen ID. Polo
BYD Dolphin Surfvs
Fiat Grande Panda
BYD Dolphin Surfvs
Citroën ë-C3
BYD Dolphin Surfvs
Mini Cooper Electric
BYD Dolphin Surfvs
BYD Dolphin Surfvs
BYD Dolphin Surfvs
Dongfeng Box
BYD Dolphin Surfvs
Volkswagen ID. PoloČasto kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Alpine A290 alebo BYD Dolphin Surf?
Alpine A290 jazdí ďalej: 380 km WLTP oproti 322 km u BYD Dolphin Surf. Je to rozdiel 58 km.
Ktorý je výkonnejší — Alpine A290 alebo BYD Dolphin Surf?
Alpine A290 je silnejší: 180 k oproti 88 k u BYD Dolphin Surf. Rozdiel je 92 k.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Alpine A290 prijíma až 100 kW DC, BYD Dolphin Surf až 85 kW.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.