Audi Q4 Sportback e-tron vs BMW iX2
Audi Q4 Sportback e-tron conduce 8 la 0
Cele mai mari diferențe: Putere — Audi Q4 Sportback e-tron 286 CP, BMW iX2 204 CP · 0–100 km/h — Audi Q4 Sportback e-tron 6,6 s, BMW iX2 8,6 s · Încărcare DC — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, BMW iX2 130 kW.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron este un SUV coupé din segmentul C, în anul model 2027 în patru variante: autonomie WLTP între 451 și 576 km, putere între 204 și 340 CP.
BMW iX2
BMW iX2 este un crossover din segmentul C în două variante: eDrive20 cu autonomie WLTP de 512 km și xDrive30 cu 306 CP.
Profil față de piață: Audi Q4 Sportback e-tron vs BMW iX2
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
BMW iX2eDrive20
Audi Q4 Sportback e-tron sau BMW iX2 — cine câștigă unde
Audi Q4 Sportback e-tron conduce 8 la 0
Rezultatul nu include metricile pentru care lipsesc datele de o parte.
Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.
- Autonomie WLTP kmAudi Q4 Sportback e-tron +64 km
- Baterie kWhAudi Q4 Sportback e-tron +11,8 kWh
- Consum ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −0,8 kWh/100 km
- Putere CPAudi Q4 Sportback e-tron +82 CP
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −2 s
- Viteză maximă km/hAudi Q4 Sportback e-tron +10 km/h
- Încărcare DC kWAudi Q4 Sportback e-tron +35 kW
- Încărcare AC kWFără diferență
- Încărcare ↓ minFără date
- Greutate ↓ kgFără date
- Portbagaj lAudi Q4 Sportback e-tron +2 l
Date tehnice: Audi Q4 Sportback e-tron vs BMW iX2
Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date
| Parametri-cheie | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | BMW iX2eDrive20 | Diferență |
|---|---|---|---|
| Autonomie și energie | |||
| Autonomie WLTP | 576 km | 512 km | Audi +64 km |
| Baterie | 77 kWh | 65,2 kWh | Audi +11,8 kWh |
| Consum ↓ | 13,4 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Audi −0,8 kWh/100 km |
| Încărcare | |||
| Încărcare DC | 165 kW | 130 kW | Audi +35 kW |
| Încărcare AC | 11 kW | 11 kW | Fără diferență |
| Încărcare 10–80% ↓ | — | 29 min | — |
| Autonomie pe minut de încărcare | — | 12,4 km/min | — |
| Tensiune | — | 400 V | — |
| Performanță și tracțiune | |||
| Putere | 286 CP | 204 CP | Audi +82 CP |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 8,6 s | Audi −2 s |
| Viteză maximă | 180 km/h | 170 km/h | Audi +10 km/h |
| Tracțiune | RWD | FWD | alt tip |
| Aspecte practice | |||
| Greutate ↓ | — | 1885 kg | — |
| Portbagaj | 527 l | 525 l | Audi +2 l |
| Lungime | — | 4554 mm | — |
| Lățime | — | 1845 mm | — |
| Înălțime | — | 1560 mm | — |
| Ampatament | — | 2692 mm | — |
Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.
Calculator al costului energiei
Audi Q4 Sportback e-tron
BMW iX2
Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.
Recenzii video pentru ambele modele
Audi Q4 Sportback e-tron
Alte comparații în această clasă: SUV / Crossover, segmentul C
Întrebări frecvente despre această comparație
Care are autonomia mai mare — Audi Q4 Sportback e-tron sau BMW iX2?
Audi Q4 Sportback e-tron merge mai departe: 576 km WLTP față de cei 512 km ai modelului BMW iX2. Aceasta este o diferență de 64 km.
Cum diferă tracțiunea la Audi Q4 Sportback e-tron și BMW iX2?
Audi Q4 Sportback e-tron are RWD și 286 CP. BMW iX2 are FWD și 204 CP.
Care este mai puternic — Audi Q4 Sportback e-tron sau BMW iX2?
Audi Q4 Sportback e-tron este mai puternic: 286 CP față de cei 204 CP ai modelului BMW iX2. Diferența este de 82 CP.
Care se încarcă mai repede?
Audi Q4 Sportback e-tron acceptă până la 165 kW DC, BMW iX2 până la 130 kW.
Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă
Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.




