KGM Torres EVX vs Subaru Solterra
Subaru Solterra leder 7 til 4
Største forskjeller: AC-lading — KGM Torres EVX 10,5 kW, Subaru Solterra 22 kW · Bagasjerom — KGM Torres EVX 839 l, Subaru Solterra 421 l · Effekt — KGM Torres EVX 207 hk, Subaru Solterra 343 hk.
KGM Torres EVX
KGM Torres EVX er en SUV i segment D, som tilbyr en rekkevidde på 503 km (WLTP) og et stort bagasjerom med en kapasitet på 839 liter.
Subaru Solterra
Subaru Solterra er en SUV i D-segmentet med firehjulsdrift, i årsmodell 2026 med 343 hk og en WLTP-rekkevidde på 511 km.
Profil mot markedet: KGM Torres EVX vs Subaru Solterra
KGM Torres EVXTorres EVX
Subaru SolterraAWD · årsmodell 2026
KGM Torres EVX eller Subaru Solterra — hvem vinner hvor
Subaru Solterra leder 7 til 4
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmSubaru Solterra +8 km
- Batteri kWhKGM Torres EVX +7,5 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −5 kWh/100 km
- Effekt hkSubaru Solterra +136 hk
- 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −3,1 s
- Toppfart km/hKGM Torres EVX +15 km/h
- DC-hurtiglading kWSubaru Solterra +30 kW
- AC-lading kWSubaru Solterra +11,5 kW
- Ladetid ↓ minSubaru Solterra −8 min
- Vekt ↓ kgKGM Torres EVX −192 kg
- Bagasjerom lKGM Torres EVX +418 l
Tekniske data: KGM Torres EVX vs Subaru Solterra
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | KGM Torres EVXTorres EVX | Subaru SolterraAWD · årsmodell 2026 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 503 km | 511 km | Subaru +8 km |
| Batteri | 80,6 kWh | 73,1 kWh | KGM +7,5 kWh |
| Forbruk ↓ | 19,3 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −5 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 120 kW | 150 kW | Subaru +30 kW |
| AC-lading | 10,5 kW | 22 kW | Subaru +11,5 kW |
| Ladetid 10–80% ↓ | 36 min | 28 min | Subaru −8 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 9,8 km/min | 12,8 km/min | Subaru +3 km/min |
| Spenning | 400 V | — | — |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 207 hk | 343 hk | Subaru +136 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 8,23 s | 5,1 s | Subaru −3,1 s |
| Toppfart | 175 km/h | 160 km/h | KGM +15 km/h |
| Drivlinje | FWD | AWD | annen type |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 1925 kg | 2117 kg | KGM −192 kg |
| Bagasjerom | 839 l | 421 l | KGM +418 l |
| V2L (ekstern strøm) | Ja | Nei | bare KGM |
| Lengde | 4715 mm | — | — |
| Bredde | 1890 mm | — | — |
| Høyde | 1725 mm | — | — |
| Akseavstand | 2680 mm | — | — |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
KGM Torres EVX
Subaru Solterra
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
KGM Torres EVX
Subaru Solterra
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment D
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvorfor har KGM Torres EVX et større batteri, men kortere rekkevidde enn Subaru Solterra?
KGM Torres EVX har 80,6 kWh og dekker 503 km, mens Subaru Solterra med sitt 73,1 kWh batteri dekker 511 km. Energiforbruk avgjør det: 19,3 mot 14,3 kWh/100 km.
Hvordan skiller drivlinjene til KGM Torres EVX og Subaru Solterra seg fra hverandre?
KGM Torres EVX har FWD og 207 hk. Subaru Solterra har AWD og 343 hk.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun KGM Torres EVX — dens 80,6 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Subaru Solterra, med 73,1 kWh, tilbyr ikke dette.
Hvilken er kraftigst — KGM Torres EVX eller Subaru Solterra?
Subaru Solterra er sterkere: 343 hk mot 207 hk for KGM Torres EVX. Gapet er 136 hk.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.





