Ford Mustang Mach-E vs Nissan Ariya
Ford Mustang Mach-E leder 7 til 1
Største forskjeller: Forbruk — Ford Mustang Mach-E 14,3 kWh/100 km, Nissan Ariya 18,1 kWh/100 km · 0–100 km/h — Ford Mustang Mach-E 6,1 s, Nissan Ariya 7,6 s · Effekt — Ford Mustang Mach-E 276 hk, Nissan Ariya 238 hk.
Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E er en SUV i D-segmentet, i årsmodell 2026 i fire varianter: WLTP-rekkevidde fra 470 til 615 km, effekt fra 268 til 487 hk.
Nissan Ariya
Nissan Ariya er en crossover i D-segmentet i fem varianter: WLTP-rekkevidde fra 403 til 533 km, effekt fra 214 til 435 hk.
Profil mot markedet: Ford Mustang Mach-E vs Nissan Ariya
Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · årsmodell 2026
Nissan Ariya87 kWh
Ford Mustang Mach-E eller Nissan Ariya — hvem vinner hvor
Ford Mustang Mach-E leder 7 til 1
Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmFord Mustang Mach-E +82 km
- Batteri kWhFord Mustang Mach-E +1 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −3,8 kWh/100 km
- Effekt hkFord Mustang Mach-E +38 hk
- 0–100 km/h ↓ sFord Mustang Mach-E −1,5 s
- Toppfart km/hFord Mustang Mach-E +20 km/h
- DC-hurtiglading kWFord Mustang Mach-E +20 kW
- AC-lading kWMangler data
- Ladetid ↓ minMangler data
- Vekt ↓ kgNissan Ariya −27 kg
- Bagasjerom lMangler data
Tekniske data: Ford Mustang Mach-E vs Nissan Ariya
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · årsmodell 2026 | Nissan Ariya87 kWh | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 615 km | 533 km | Ford +82 km |
| Batteri | 88 kWh | 87 kWh | Ford +1 kWh |
| Forbruk ↓ | 14,3 kWh/100 km | 18,1 kWh/100 km | Ford −3,8 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 150 kW | 130 kW | Ford +20 kW |
| AC-lading | — | 22 kW | — |
| Ladetid 20–80% ↓ | — | 30 min | — |
| Rekkevidde per lademinutt | — | 10,7 km/min | — |
| Spenning | — | 400 V | — |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 276 hk | 238 hk | Ford +38 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 6,1 s | 7,6 s | Ford −1,5 s |
| Toppfart | 180 km/h | 160 km/h | Ford +20 km/h |
| Drivlinje | RWD | FWD | annen type |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 2086 kg | 2059 kg | Nissan −27 kg |
| Bagasjerom | — | 466 l | — |
| V2L (ekstern strøm) | Nei | Ja | bare Nissan |
| Lengde | — | 4595 mm | — |
| Bredde | — | 1850 mm | — |
| Høyde | — | 1650 mm | — |
| Akseavstand | — | 2775 mm | — |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Ford Mustang Mach-E
Nissan Ariya
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Ford Mustang Mach-E
Nissan Ariya
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV / Crossover, segment D
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Ford Mustang Mach-E eller Nissan Ariya?
Ford Mustang Mach-E går lengst: 615 km WLTP mot 533 km for Nissan Ariya. Det er en forskjell på 82 km.
Hvordan skiller drivlinjene til Ford Mustang Mach-E og Nissan Ariya seg fra hverandre?
Ford Mustang Mach-E har RWD og 276 hk. Nissan Ariya har FWD og 238 hk.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Nissan Ariya — dens 87 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Ford Mustang Mach-E, med 88 kWh, tilbyr ikke dette.
Hvilken lader raskest?
Ford Mustang Mach-E aksepterer opptil 150 kW DC, Nissan Ariya opptil 130 kW.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.





