Changan Deepal S05 vs Volvo EC40
Changan Deepal S05 leder 5 til 3
Største forskjeller: Bagasjerom — Changan Deepal S05 492 l, Volvo EC40 404 l · Ladetid 10–80% — Changan Deepal S05 23 min, Volvo EC40 28 min · WLTP-rekkevidde — Changan Deepal S05 488 km, Volvo EC40 583 km.
Changan Deepal S05
Changan Deepal S05 er en SUV i C-segmentet, i årsmodell 2026 i to varianter: RWD Max med en WLTP-rekkevidde på 488 km og AWD Max med 435 hk.
Volvo EC40
Volvo EC40 (til 2024 C40) er en elektrisk crossover i segment C med fremdrift på én eller begge akslene og en WLTP-rekkevidde på opptil 583 km.
Profil mot markedet: Changan Deepal S05 vs Volvo EC40
- Changan Deepal S05RWD Max
Volvo EC40Single Motor Extended Range
Changan Deepal S05 eller Volvo EC40 — hvem vinner hvor
Changan Deepal S05 leder 5 til 3
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmVolvo EC40 +95 km
- Batteri kWhVolvo EC40 +13,2 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −0,3 kWh/100 km
- Effekt hkChangan Deepal S05 +20 hk
- 0–100 km/h ↓ sVolvo EC40 −0,2 s
- Toppfart km/hIngen forskjell
- DC-hurtiglading kWIngen forskjell
- AC-lading kWIngen forskjell
- Ladetid ↓ minChangan Deepal S05 −5 min
- Vekt ↓ kgChangan Deepal S05 −80 kg
- Bagasjerom lChangan Deepal S05 +88 l
Tekniske data: Changan Deepal S05 vs Volvo EC40
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Changan Deepal S05 RWD Max | Volvo EC40Single Motor Extended Range | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 488 km | 583 km | Volvo +95 km |
| Batteri | 68,8 kWh | 82 kWh | Volvo +13,2 kWh |
| Forbruk ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Changan −0,3 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 200 kW | 200 kW | Ingen forskjell |
| AC-lading | 11 kW | 11 kW | Ingen forskjell |
| Ladetid 10–80% ↓ | 23 min | 28 min | Changan −5 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 14,9 km/min | 14,6 km/min | Changan +0,3 km/min |
| Spenning | 400 V | 400 V | Ingen forskjell |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 272 hk | 252 hk | Changan +20 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 7,3 s | Volvo −0,2 s |
| Toppfart | 180 km/h | 180 km/h | Ingen forskjell |
| Drivlinje | RWD | RWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 1940 kg | 2020 kg | Changan −80 kg |
| Bagasjerom | 492 l | 404 l | Changan +88 l |
| V2L (ekstern strøm) | Ja | Nei | bare Changan |
| Lengde | 4598 mm | 4440 mm | Changan +158 mm |
| Bredde | 1900 mm | 1873 mm | Changan +27 mm |
| Høyde | 1600 mm | 1591 mm | Changan +9 mm |
| Akseavstand | 2880 mm | 2702 mm | Changan +178 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Changan Deepal S05
Volvo EC40
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Changan Deepal S05
Volvo EC40
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV / Crossover, segment C
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Changan Deepal S05 eller Volvo EC40?
Volvo EC40 går lengst: 583 km WLTP mot 488 km for Changan Deepal S05. Det er en forskjell på 95 km.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Changan Deepal S05 — dens 68,8 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Volvo EC40, med 82 kWh, tilbyr ikke dette.
Hvilken har størst bagasjerom?
Changan Deepal S05 rommer mer: 492 l mot 404 l i Volvo EC40. Forskjellen er 88 l.
Hvilken lader raskest?
Changan Deepal S05 aksepterer opptil 200 kW DC, Volvo EC40 opptil 200 kW. Lading fra 10 til 80% tar henholdsvis 23 og 28 min.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.





