BMW iX4 vs BYD Seal U
BMW iX4 leder 7 til 2
Største forskjeller: DC-hurtiglading — BMW iX4 400 kW, BYD Seal U 140 kW · Effekt — BMW iX4 469 hk, BYD Seal U 217 hk · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, BYD Seal U 9,6 s.
BMW iX4
BMW iX4 er en elektrisk SUV i segment D med firehjulsdrift (AWD): 374–469 hestekrefter, opptil 828 km rekkevidde (WLTP), og hurtiglading (DC) med opptil 400 kW.
BYD Seal U
BYD Seal U er en SUV i segment D, og den tilbyr to varianter med forhjulsdrift (FWD), som begge har forskjellige batterikapasiteter og rekkevidder målt etter WLTP-standarden.
Profil mot markedet: BMW iX4 vs BYD Seal U
BMW iX450 xDrive
BYD Seal UDesign 87 kWh
BMW iX4 eller BYD Seal U — hvem vinner hvor
BMW iX4 leder 7 til 2
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmBMW iX4 +328 km
- Batteri kWhBMW iX4 +21,7 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −4,8 kWh/100 km
- Effekt hkBMW iX4 +252 hk
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −4,7 s
- Toppfart km/hBMW iX4 +35 km/h
- DC-hurtiglading kWBMW iX4 +260 kW
- AC-lading kWIngen forskjell
- Vekt ↓ kgBYD Seal U −158 kg
- Bagasjerom lBYD Seal U +62 l
Tekniske data: BMW iX4 vs BYD Seal U
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | BMW iX450 xDrive | BYD Seal UDesign 87 kWh | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 828 km | 500 km | BMW +328 km |
| Batteri | 108,7 kWh | 87 kWh | BMW +21,7 kWh |
| Forbruk ↓ | 15,7 kWh/100 km | 20,5 kWh/100 km | BMW −4,8 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 400 kW | 140 kW | BMW +260 kW |
| AC-lading | 11 kW | 11 kW | Ingen forskjell |
| Ladetid ⚠ | 21 min 10–80% | 28 min 30–80% | 7 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 27,6 km/min | 8,9 km/min | BMW +18,7 km/min |
| Spenning | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 469 hk | 217 hk | BMW +252 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 9,6 s | BMW −4,7 s |
| Toppfart | 210 km/h | 175 km/h | BMW +35 km/h |
| Drivlinje | AWD | FWD | annen type |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 2305 kg | 2147 kg | BYD −158 kg |
| Bagasjerom | 490 l | 552 l | BYD +62 l |
| V2L (ekstern strøm) | Ja | Ja | — |
| Lengde | 4782 mm | 4785 mm | BYD +3 mm |
| Bredde | 1895 mm | 1890 mm | BMW +5 mm |
| Høyde | 1595 mm | 1668 mm | BYD +73 mm |
| Akseavstand | 2897 mm | 2765 mm | BMW +132 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
BMW iX4
BYD Seal U
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
BYD Seal U
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment D
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — BMW iX4 eller BYD Seal U?
BMW iX4 går lengst: 828 km WLTP mot 500 km for BYD Seal U. Det er en forskjell på 328 km.
Hvordan skiller drivlinjene til BMW iX4 og BYD Seal U seg fra hverandre?
BMW iX4 har AWD og 469 hk. BYD Seal U har FWD og 217 hk.
Hvilken er kraftigst — BMW iX4 eller BYD Seal U?
BMW iX4 er sterkere: 469 hk mot 217 hk for BYD Seal U. Gapet er 252 hk.
Hvilken har størst bagasjerom?
BYD Seal U rommer mer: 552 l mot 490 l i BMW iX4. Forskjellen er 62 l.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.






