Alfa Romeo Junior vs Peugeot e-2008
Alfa Romeo Junior leidt 5 tegen 1
Grootste verschillen: Laadtijd 20–80% — Alfa Romeo Junior 27 min, Peugeot e-2008 30 min · Bagageruimte — Alfa Romeo Junior 400 l, Peugeot e-2008 434 l · Gewicht — Alfa Romeo Junior 1470 kg, Peugeot e-2008 1548 kg.
Alfa Romeo Junior
De Alfa Romeo Junior is een compacte elektrische SUV die verkrijgbaar is in twee vermogensvarianten en een bereik tot 410 kilometer biedt, met een maximaal vermogen van 280 pk.
Peugeot e-2008
De Peugeot e-2008 is een SUV uit het B-segment met een accu van 51 kWh, 156 pk en een WLTP-actieradius van 406 km.
Profiel tegenover de markt: Alfa Romeo Junior vs Peugeot e-2008
Alfa Romeo JuniorElettrica
Peugeot e-2008156
Alfa Romeo Junior of Peugeot e-2008 — wie wint waar
Alfa Romeo Junior leidt 5 tegen 1
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmAlfa Romeo Junior +4 km
- Accu kWhGeen verschil
- Verbruik ↓ kWh/100 kmAlfa Romeo Junior −0,5 kWh/100 km
- Vermogen pkGeen verschil
- 0–100 km/h ↓ sAlfa Romeo Junior −0,1 s
- Topsnelheid km/hGeen verschil
- DC-laden kWGeen verschil
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minAlfa Romeo Junior −3 min
- Gewicht ↓ kgAlfa Romeo Junior −78 kg
- Bagageruimte lPeugeot e-2008 +34 l
Technische gegevens: Alfa Romeo Junior vs Peugeot e-2008
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Alfa Romeo JuniorElettrica | 156 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 410 km | 406 km | Alfa Romeo +4 km |
| Accu | 51 kWh | 51 kWh | Geen verschil |
| Verbruik ↓ | 15 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Alfa Romeo −0,5 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 100 kW | 100 kW | Geen verschil |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 20–80% ↓ | 27 min | 30 min | Alfa Romeo −3 min |
| Actieradius per laadminuut | 9,1 km/min | 8,1 km/min | Alfa Romeo +1 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 156 pk | 156 pk | Geen verschil |
| 0–100 km/h ↓ | 9 s | 9,1 s | Alfa Romeo −0,1 s |
| Topsnelheid | 150 km/h | 150 km/h | Geen verschil |
| Aandrijving | FWD | FWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1470 kg | 1548 kg | Alfa Romeo −78 kg |
| Bagageruimte | 400 l | 434 l | Peugeot +34 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Nee | Ja | alleen Peugeot |
| Lengte | 4170 mm | 4300 mm | Peugeot +130 mm |
| Breedte | 1780 mm | 1770 mm | Alfa Romeo +10 mm |
| Hoogte | 1500 mm | 1550 mm | Peugeot +50 mm |
| Wielbasis | 2557 mm | 2605 mm | Peugeot +48 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Alfa Romeo Junior
Peugeot e-2008
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Alfa Romeo Junior
Peugeot e-2008
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment B
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Peugeot e-2008 — zijn accu van 51 kWh werkt dan als stroombron. De Alfa Romeo Junior biedt dit met 51 kWh niet aan.
Welke laadt sneller?
De Alfa Romeo Junior accepteert tot 100 kW DC, de Peugeot e-2008 tot 100 kW. Laden van 20 naar 80% duurt respectievelijk 27 en 30 min.
Welke is goedkoper in gebruik?
De Alfa Romeo Junior verbruikt minder elektriciteit: 15 kWh/100 km tegenover 15,5 kWh/100 km in de Peugeot e-2008. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 75 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




