Nissan Ariya vs Subaru Solterra
Döntetlen: 4:4
A legnagyobb különbségek: 0–100 km/h — Nissan Ariya 7,6 s, Subaru Solterra 5,1 s · Teljesítmény — Nissan Ariya 238 LE, Subaru Solterra 343 LE · Fogyasztás — Nissan Ariya 18,1 kWh/100 km, Subaru Solterra 14,3 kWh/100 km.
Nissan Ariya
A Nissan Ariya egy D-szegmensű crossover öt változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 403 és 533 km között, teljesítménye 214 és 435 LE között van.
Subaru Solterra
A Subaru Solterra egy D-szegmensű, összkerékhajtású SUV, a 2026-os modellévben 343 LE teljesítménnyel és 511 km-es WLTP szerinti hatótávolsággal.
Profil a piac tükrében: Nissan Ariya vs Subaru Solterra
Nissan Ariya87 kWh
Subaru SolterraAWD · modellév: 2026
Nissan Ariya vagy Subaru Solterra — ki nyer hol
Döntetlen: 4:4
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmNissan Ariya +22 km
- Akkumulátor kWhNissan Ariya +13,9 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −3,8 kWh/100 km
- Teljesítmény LESubaru Solterra +105 LE
- 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −2,5 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWSubaru Solterra +20 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgNissan Ariya −58 kg
- Csomagtartó lNissan Ariya +45 l
Műszaki adatok: Nissan Ariya vs Subaru Solterra
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Nissan Ariya87 kWh | Subaru SolterraAWD · modellév: 2026 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 533 km | 511 km | Nissan +22 km |
| Akkumulátor | 87 kWh | 73,1 kWh | Nissan +13,9 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 18,1 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −3,8 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 130 kW | 150 kW | Subaru +20 kW |
| AC töltés | 22 kW | 22 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 30 min 20–80% | 28 min 10–80% | 2 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 10,7 km/min | 12,8 km/min | Subaru +2,1 km/min |
| Feszültség | 400 V | — | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 238 LE | 343 LE | Subaru +105 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 7,6 s | 5,1 s | Subaru −2,5 s |
| Végsebesség | 160 km/h | 160 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | FWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2059 kg | 2117 kg | Nissan −58 kg |
| Csomagtartó | 466 l | 421 l | Nissan +45 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Nem | csak Nissan |
| Hosszúság | 4595 mm | — | — |
| Szélesség | 1850 mm | — | — |
| Magasság | 1650 mm | — | — |
| Tengelytáv | 2775 mm | — | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Nissan Ariya
Subaru Solterra
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Nissan Ariya
Subaru Solterra
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Crossover / SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Nissan Ariya vagy Subaru Solterra?
A(z) Nissan Ariya távolabb jut: 533 km WLTP szemben a(z) Subaru Solterra 511 km-ével. Ez 22 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) Nissan Ariya és a(z) Subaru Solterra hajtása?
A(z) Nissan Ariya hajtása FWD, teljesítménye 238 LE. A(z) Subaru Solterra hajtása AWD, teljesítménye 343 LE.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Nissan Ariya — annak a(z) 87 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Subaru Solterra a(z) 73,1 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik erősebb — a(z) Nissan Ariya vagy a(z) Subaru Solterra?
A(z) Subaru Solterra erősebb: 343 LE, szemben a(z) Nissan Ariya 238 LE teljesítményével. A különbség 105 LE.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




