BMW iX4 vs Nissan Ariya
BMW iX4 vezet 8:2 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — BMW iX4 400 kW, Nissan Ariya 130 kW · AC töltés — BMW iX4 11 kW, Nissan Ariya 22 kW · Teljesítmény — BMW iX4 469 LE, Nissan Ariya 238 LE.
BMW iX4
A BMW iX4 egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a D szegmensbe tartozik, összkerékhajtással (AWD): 374–469 lóerős, akár 828 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, akár 400 kW teljesítményig.
Nissan Ariya
A Nissan Ariya egy D-szegmensű crossover öt változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 403 és 533 km között, teljesítménye 214 és 435 LE között van.
Profil a piac tükrében: BMW iX4 vs Nissan Ariya
BMW iX450 xDrive
Nissan Ariya87 kWh
BMW iX4 vagy Nissan Ariya — ki nyer hol
BMW iX4 vezet 8:2 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmBMW iX4 +295 km
- Akkumulátor kWhBMW iX4 +21,7 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,4 kWh/100 km
- Teljesítmény LEBMW iX4 +231 LE
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −2,7 s
- Végsebesség km/hBMW iX4 +50 km/h
- DC töltés kWBMW iX4 +270 kW
- AC töltés kWNissan Ariya +11 kW
- Tömeg ↓ kgNissan Ariya −246 kg
- Csomagtartó lBMW iX4 +24 l
Műszaki adatok: BMW iX4 vs Nissan Ariya
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BMW iX450 xDrive | Nissan Ariya87 kWh | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 828 km | 533 km | BMW +295 km |
| Akkumulátor | 108,7 kWh | 87 kWh | BMW +21,7 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,7 kWh/100 km | 18,1 kWh/100 km | BMW −2,4 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 400 kW | 130 kW | BMW +270 kW |
| AC töltés | 11 kW | 22 kW | Nissan +11 kW |
| Töltési idő ⚠ | 21 min 10–80% | 30 min 20–80% | 9 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 27,6 km/min | 10,7 km/min | BMW +16,9 km/min |
| Feszültség | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 469 LE | 238 LE | BMW +231 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 7,6 s | BMW −2,7 s |
| Végsebesség | 210 km/h | 160 km/h | BMW +50 km/h |
| Hajtás | AWD | FWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2305 kg | 2059 kg | Nissan −246 kg |
| Csomagtartó | 490 l | 466 l | BMW +24 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4782 mm | 4595 mm | BMW +187 mm |
| Szélesség | 1895 mm | 1850 mm | BMW +45 mm |
| Magasság | 1595 mm | 1650 mm | Nissan +55 mm |
| Tengelytáv | 2897 mm | 2775 mm | BMW +122 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BMW iX4
Nissan Ariya
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Nissan Ariya
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV / Crossover, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX4 vagy Nissan Ariya?
A(z) BMW iX4 távolabb jut: 828 km WLTP szemben a(z) Nissan Ariya 533 km-ével. Ez 295 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) BMW iX4 és a(z) Nissan Ariya hajtása?
A(z) BMW iX4 hajtása AWD, teljesítménye 469 LE. A(z) Nissan Ariya hajtása FWD, teljesítménye 238 LE.
Melyik erősebb — a(z) BMW iX4 vagy a(z) Nissan Ariya?
A(z) BMW iX4 erősebb: 469 LE, szemben a(z) Nissan Ariya 238 LE teljesítményével. A különbség 231 LE.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) BMW iX4 akár 400 kW DC-t is elfogad, a(z) Nissan Ariya akár 130 kW-ot.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





