Mazda CX-6e vs VinFast VF 8
VinFast VF 8 vezet 5:4 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Mazda CX-6e 258 LE, VinFast VF 8 354 LE · 0–100 km/h — Mazda CX-6e 7,9 s, VinFast VF 8 5,9 s · DC töltés — Mazda CX-6e 195 kW, VinFast VF 8 150 kW.
Mazda CX-6e
A Mazda CX-6e egy hátsókerék-hajtású, D szegmensbe tartozó SUV, amely a WLTP ciklus szerint 484 km hatótávolságot és gyors DC töltést kínál.
VinFast VF 8
A VinFast VF 8 egy D-osztályú SUV, amely összkerékhajtással és 354 és 408 lóerős motorral érhető el, a WLTP szabvány szerint akár 471 kilométeres hatótávval.
Profil a piac tükrében: Mazda CX-6e vs VinFast VF 8
Mazda CX-6eTakumi
VinFast VF 8Eco
Mazda CX-6e vagy VinFast VF 8 — ki nyer hol
VinFast VF 8 vezet 5:4 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmMazda CX-6e +13 km
- Akkumulátor kWhVinFast VF 8 +9,7 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmMazda CX-6e −4 kWh/100 km
- Teljesítmény LEVinFast VF 8 +96 LE
- 0–100 km/h ↓ sVinFast VF 8 −2 s
- Végsebesség km/hVinFast VF 8 +15 km/h
- DC töltés kWMazda CX-6e +45 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgMazda CX-6e −325 kg
- Csomagtartó lVinFast VF 8 +13 l
Műszaki adatok: Mazda CX-6e vs VinFast VF 8
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Mazda CX-6eTakumi | VinFast VF 8Eco | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 484 km | 471 km | Mazda +13 km |
| Akkumulátor | 78 kWh | 87,7 kWh | VinFast +9,7 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 18,9 kWh/100 km | 22,9 kWh/100 km | Mazda −4 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 195 kW | 150 kW | Mazda +45 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 24 min 10–80% | 31 min 10–70% | 7 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 14,1 km/min | 9,1 km/min | Mazda +5 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 258 LE | 354 LE | VinFast +96 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 7,9 s | 5,9 s | VinFast −2 s |
| Végsebesség | 185 km/h | 200 km/h | VinFast +15 km/h |
| Hajtás | RWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2130 kg | 2455 kg | Mazda −325 kg |
| Csomagtartó | 363 l | 376 l | VinFast +13 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Nem | csak Mazda |
| Hosszúság | 4850 mm | 4750 mm | Mazda +100 mm |
| Szélesség | 1935 mm | 1934 mm | Mazda +1 mm |
| Magasság | 1620 mm | 1667 mm | VinFast +47 mm |
| Tengelytáv | 2902 mm | 2950 mm | VinFast +48 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Mazda CX-6e
VinFast VF 8
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Mazda CX-6e
VinFast VF 8
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Mazda CX-6e vagy VinFast VF 8?
A(z) Mazda CX-6e távolabb jut: 484 km WLTP szemben a(z) VinFast VF 8 471 km-ével. Ez 13 km különbséget jelent.
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) VinFast VF 8 modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Mazda CX-6e modellnek?
A(z) VinFast VF 8 akkumulátora 87,7 kWh-s, a hatótávolsága pedig 471 km. A(z) Mazda CX-6e 78 kWh-s akkumulátorral 484 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 22,9, illetve 18,9 kWh/100 km.
Miben tér el egymástól a(z) Mazda CX-6e és a(z) VinFast VF 8 hajtása?
A(z) Mazda CX-6e hajtása RWD, teljesítménye 258 LE. A(z) VinFast VF 8 hajtása AWD, teljesítménye 354 LE.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Mazda CX-6e — annak a(z) 78 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) VinFast VF 8 a(z) 87,7 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.



