BYD Sealion 7 vs VinFast VF 8
BYD Sealion 7 vezet 9:0 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — BYD Sealion 7 230 kW, VinFast VF 8 150 kW · Teljesítmény — BYD Sealion 7 530 LE, VinFast VF 8 354 LE · Csomagtartó — BYD Sealion 7 520 l, VinFast VF 8 376 l.
BYD Sealion 7
A BYD Sealion 7 egy D-szegmensű SUV három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 456 és 502 km között, teljesítménye 312 és 530 LE között van.
VinFast VF 8
A VinFast VF 8 egy D-osztályú SUV, amely összkerékhajtással és 354 és 408 lóerős motorral érhető el, a WLTP szabvány szerint akár 471 kilométeres hatótávval.
Profil a piac tükrében: BYD Sealion 7 vs VinFast VF 8
BYD Sealion 7Excellence AWD
VinFast VF 8Eco
BYD Sealion 7 vagy VinFast VF 8 — ki nyer hol
BYD Sealion 7 vezet 9:0 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmBYD Sealion 7 +31 km
- Akkumulátor kWhBYD Sealion 7 +3,6 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −4,7 kWh/100 km
- Teljesítmény LEBYD Sealion 7 +176 LE
- 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −1,4 s
- Végsebesség km/hBYD Sealion 7 +15 km/h
- DC töltés kWBYD Sealion 7 +80 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgBYD Sealion 7 −20 kg
- Csomagtartó lBYD Sealion 7 +144 l
Műszaki adatok: BYD Sealion 7 vs VinFast VF 8
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BYD Sealion 7Excellence AWD | VinFast VF 8Eco | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 502 km | 471 km | BYD +31 km |
| Akkumulátor | 91,3 kWh | 87,7 kWh | BYD +3,6 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 18,2 kWh/100 km | 22,9 kWh/100 km | BYD −4,7 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 230 kW | 150 kW | BYD +80 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 24 min 10–80% | 31 min 10–70% | 7 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 14,6 km/min | 9,1 km/min | BYD +5,5 km/min |
| Feszültség | — | 400 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 530 LE | 354 LE | BYD +176 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 4,5 s | 5,9 s | BYD −1,4 s |
| Végsebesség | 215 km/h | 200 km/h | BYD +15 km/h |
| Hajtás | AWD | AWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2435 kg | 2455 kg | BYD −20 kg |
| Csomagtartó | 520 l | 376 l | BYD +144 l |
| Hosszúság | 4830 mm | 4750 mm | BYD +80 mm |
| Szélesség | — | 1934 mm | — |
| Magasság | — | 1667 mm | — |
| Tengelytáv | 2930 mm | 2950 mm | VinFast +20 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BYD Sealion 7
VinFast VF 8
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
BYD Sealion 7
VinFast VF 8
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BYD Sealion 7 vagy VinFast VF 8?
A(z) BYD Sealion 7 távolabb jut: 502 km WLTP szemben a(z) VinFast VF 8 471 km-ével. Ez 31 km különbséget jelent.
Melyik erősebb — a(z) BYD Sealion 7 vagy a(z) VinFast VF 8?
A(z) BYD Sealion 7 erősebb: 530 LE, szemben a(z) VinFast VF 8 354 LE teljesítményével. A különbség 176 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) BYD Sealion 7 több helyet kínál: 520 l szemben a(z) VinFast VF 8 376 l-ével. A különbség 144 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) BYD Sealion 7 akár 230 kW DC-t is elfogad, a(z) VinFast VF 8 akár 150 kW-ot.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




