BMW iX4 vs VinFast VF 8
BMW iX4 vezet 9:0 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — BMW iX4 400 kW, VinFast VF 8 150 kW · WLTP hatótávolság — BMW iX4 828 km, VinFast VF 8 471 km · Fogyasztás — BMW iX4 15,7 kWh/100 km, VinFast VF 8 22,9 kWh/100 km.
BMW iX4
A BMW iX4 egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a D szegmensbe tartozik, összkerékhajtással (AWD): 374–469 lóerős, akár 828 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, akár 400 kW teljesítményig.
VinFast VF 8
A VinFast VF 8 egy D-osztályú SUV, amely összkerékhajtással és 354 és 408 lóerős motorral érhető el, a WLTP szabvány szerint akár 471 kilométeres hatótávval.
Profil a piac tükrében: BMW iX4 vs VinFast VF 8
BMW iX450 xDrive
VinFast VF 8Eco
BMW iX4 vagy VinFast VF 8 — ki nyer hol
BMW iX4 vezet 9:0 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmBMW iX4 +357 km
- Akkumulátor kWhBMW iX4 +21 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −7,2 kWh/100 km
- Teljesítmény LEBMW iX4 +115 LE
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1 s
- Végsebesség km/hBMW iX4 +10 km/h
- DC töltés kWBMW iX4 +250 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgBMW iX4 −150 kg
- Csomagtartó lBMW iX4 +114 l
Műszaki adatok: BMW iX4 vs VinFast VF 8
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BMW iX450 xDrive | VinFast VF 8Eco | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 828 km | 471 km | BMW +357 km |
| Akkumulátor | 108,7 kWh | 87,7 kWh | BMW +21 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,7 kWh/100 km | 22,9 kWh/100 km | BMW −7,2 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 400 kW | 150 kW | BMW +250 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 21 min 10–80% | 31 min 10–70% | 10 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 27,6 km/min | 9,1 km/min | BMW +18,5 km/min |
| Feszültség | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 469 LE | 354 LE | BMW +115 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 5,9 s | BMW −1 s |
| Végsebesség | 210 km/h | 200 km/h | BMW +10 km/h |
| Hajtás | AWD | AWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2305 kg | 2455 kg | BMW −150 kg |
| Csomagtartó | 490 l | 376 l | BMW +114 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Nem | csak BMW |
| Hosszúság | 4782 mm | 4750 mm | BMW +32 mm |
| Szélesség | 1895 mm | 1934 mm | VinFast +39 mm |
| Magasság | 1595 mm | 1667 mm | VinFast +72 mm |
| Tengelytáv | 2897 mm | 2950 mm | VinFast +53 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BMW iX4
VinFast VF 8
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
VinFast VF 8
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX4 vagy VinFast VF 8?
A(z) BMW iX4 távolabb jut: 828 km WLTP szemben a(z) VinFast VF 8 471 km-ével. Ez 357 km különbséget jelent.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) BMW iX4 — annak a(z) 108,7 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) VinFast VF 8 a(z) 87,7 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) BMW iX4 több helyet kínál: 490 l szemben a(z) VinFast VF 8 376 l-ével. A különbség 114 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) BMW iX4 akár 400 kW DC-t is elfogad, a(z) VinFast VF 8 akár 150 kW-ot.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





