Tesla Model Y vs VinFast VF 8

Tesla Model Y vezet 8:1 arányban

A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Tesla Model Y 822 l, VinFast VF 8 376 l · DC töltés — Tesla Model Y 250 kW, VinFast VF 8 150 kW · Fogyasztás — Tesla Model Y 15,6 kWh/100 km, VinFast VF 8 22,9 kWh/100 km.

Tesla Model Y

A Tesla Model Y egy D szegmensű SUV, amely a 2026-os modellévben négyféle kivitelben kapható: a WLTP szerinti hatótávolság 525 és 622 km között, a 0-100 km/h gyorsulás 7,2 és 3,5 másodperc között van.

VinFast VF 8

A VinFast VF 8 egy D-osztályú SUV, amely összkerékhajtással és 354 és 408 lóerős motorral érhető el, a WLTP szabvány szerint akár 471 kilométeres hatótávval.

Profil a piac tükrében: Tesla Model Y vs VinFast VF 8

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Tesla Model Y vagy VinFast VF 8 — ki nyer hol

Tesla Model Y vezet 8:1 arányban

Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmTesla Model Y +151 km
    Tesla Model Y
    622
    VinFast VF 8
    471
  • Akkumulátor kWhVinFast VF 8 +8,7 kWh
    Tesla Model Y
    79
    VinFast VF 8
    87,7
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmTesla Model Y −7,3 kWh/100 km
    Tesla Model Y
    15,6
    VinFast VF 8
    22,9
  • Teljesítmény LETesla Model Y +160 LE
    Tesla Model Y
    514
    VinFast VF 8
    354
  • 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −1,3 s
    Tesla Model Y
    4,6
    VinFast VF 8
    5,9
  • Végsebesség km/hTesla Model Y +1 km/h
    Tesla Model Y
    201
    VinFast VF 8
    200
  • DC töltés kWTesla Model Y +100 kW
    Tesla Model Y
    250
    VinFast VF 8
    150
  • AC töltés kWNincs különbség
    Tesla Model Y
    11
    VinFast VF 8
    11
  • Töltési idő ↓ minNincs adat
    Tesla Model Y
    —
    VinFast VF 8
    31
  • Tömeg ↓ kgTesla Model Y −458 kg
    Tesla Model Y
    1997
    VinFast VF 8
    2455
  • Csomagtartó lTesla Model Y +446 l
    Tesla Model Y
    822
    VinFast VF 8
    376

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Tesla Model Y vs VinFast VF 8

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Tesla Model Y vs VinFast VF 8
Főbb paraméterek Tesla Model Y
Premium AWD
VinFast VF 8
Eco
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság622 km471 kmTesla +151 km
Akkumulátor79 kWh87,7 kWhVinFast +8,7 kWh
Fogyasztás ↓15,6 kWh/100 km22,9 kWh/100 kmTesla −7,3 kWh/100 km
Töltés
DC töltés250 kW150 kWTesla +100 kW
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő 10–70% ↓—31 min—
Töltési percenként nyert hatótávolság—9,1 km/min—
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény514 LE354 LETesla +160 LE
0–100 km/h ↓4,6 s5,9 sTesla −1,3 s
Végsebesség201 km/h200 km/hTesla +1 km/h
HajtásAWDAWD—
Praktikum
Tömeg ↓1997 kg2455 kgTesla −458 kg
Csomagtartó822 l376 lTesla +446 l
Hosszúság4790 mm4750 mmTesla +40 mm
Szélesség1920 mm1934 mmVinFast +14 mm
Magasság1624 mm1667 mmVinFast +43 mm
Tengelytáv2890 mm2950 mmVinFast +60 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Tesla Model Y

Költség 100 km-enként4,68
Havonta59
Évente702

VinFast VF 8

Költség 100 km-enként6,87
Havonta86
Évente1030

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Tesla Model Y

VinFast VF 8

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Tesla Model Y vagy VinFast VF 8?

A(z) Tesla Model Y távolabb jut: 622 km WLTP szemben a(z) VinFast VF 8 471 km-ével. Ez 151 km különbséget jelent.

Miért van nagyobb akkumulátora a(z) VinFast VF 8 modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Tesla Model Y modellnek?

A(z) VinFast VF 8 akkumulátora 87,7 kWh-s, a hatótávolsága pedig 471 km. A(z) Tesla Model Y 79 kWh-s akkumulátorral 622 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 22,9, illetve 15,6 kWh/100 km.

Melyik erősebb — a(z) Tesla Model Y vagy a(z) VinFast VF 8?

A(z) Tesla Model Y erősebb: 514 LE, szemben a(z) VinFast VF 8 354 LE teljesítményével. A különbség 160 LE.

Melyiknek nagyobb a csomagtere?

A(z) Tesla Model Y több helyet kínál: 822 l szemben a(z) VinFast VF 8 376 l-ével. A különbség 446 l.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.