GAC Aion V vs Subaru Solterra
GAC Aion V vezet 6:5 arányban
A legnagyobb különbségek: AC töltés — GAC Aion V 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · Teljesítmény — GAC Aion V 204 LE, Subaru Solterra 343 LE · 0–100 km/h — GAC Aion V 8 s, Subaru Solterra 5,1 s.
GAC Aion V
Egy elektromos SUV a D-osztályból, amely 510 kilométeres hatótávot kínál a WLTP ciklus szerint, és 204 lóerős teljesítményt.
Subaru Solterra
A Subaru Solterra egy D-szegmensű, összkerékhajtású SUV, a 2026-os modellévben 343 LE teljesítménnyel és 511 km-es WLTP szerinti hatótávolsággal.
Profil a piac tükrében: GAC Aion V vs Subaru Solterra
GAC Aion V77 kWh
Subaru SolterraAWD · modellév: 2026
GAC Aion V vagy Subaru Solterra — ki nyer hol
GAC Aion V vezet 6:5 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmSubaru Solterra +1 km
- Akkumulátor kWhGAC Aion V +2,2 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −2,4 kWh/100 km
- Teljesítmény LESubaru Solterra +139 LE
- 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −2,9 s
- Végsebesség km/hGAC Aion V +20 km/h
- DC töltés kWGAC Aion V +30 kW
- AC töltés kWSubaru Solterra +11 kW
- Töltési idő ↓ minGAC Aion V −4 min
- Tömeg ↓ kgGAC Aion V −307 kg
- Csomagtartó lGAC Aion V +21 l
Műszaki adatok: GAC Aion V vs Subaru Solterra
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | GAC Aion V77 kWh | Subaru SolterraAWD · modellév: 2026 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 510 km | 511 km | Subaru +1 km |
| Akkumulátor | 75,3 kWh | 73,1 kWh | GAC +2,2 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 16,7 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −2,4 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 180 kW | 150 kW | GAC +30 kW |
| AC töltés | 11 kW | 22 kW | Subaru +11 kW |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 24 min | 28 min | GAC −4 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 14,9 km/min | 12,8 km/min | GAC +2,1 km/min |
| Feszültség | 400 V | — | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 204 LE | 343 LE | Subaru +139 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 8 s | 5,1 s | Subaru −2,9 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 160 km/h | GAC +20 km/h |
| Hajtás | FWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1810 kg | 2117 kg | GAC −307 kg |
| Csomagtartó | 442 l | 421 l | GAC +21 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Nem | csak GAC |
| Hosszúság | 4605 mm | — | — |
| Szélesség | 1876 mm | — | — |
| Magasság | 1699 mm | — | — |
| Tengelytáv | 2775 mm | — | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
GAC Aion V
Subaru Solterra
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
GAC Aion V
Subaru Solterra
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) GAC Aion V modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Subaru Solterra modellnek?
A(z) GAC Aion V akkumulátora 75,3 kWh-s, a hatótávolsága pedig 510 km. A(z) Subaru Solterra 73,1 kWh-s akkumulátorral 511 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 16,7, illetve 14,3 kWh/100 km.
Miben tér el egymástól a(z) GAC Aion V és a(z) Subaru Solterra hajtása?
A(z) GAC Aion V hajtása FWD, teljesítménye 204 LE. A(z) Subaru Solterra hajtása AWD, teljesítménye 343 LE.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) GAC Aion V — annak a(z) 75,3 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Subaru Solterra a(z) 73,1 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik erősebb — a(z) GAC Aion V vagy a(z) Subaru Solterra?
A(z) Subaru Solterra erősebb: 343 LE, szemben a(z) GAC Aion V 204 LE teljesítményével. A különbség 139 LE.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




