BMW iX4 vs GAC Aion V

BMW iX4 vezet 9:1 arányban

A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — BMW iX4 469 LE, GAC Aion V 204 LE · DC töltés — BMW iX4 400 kW, GAC Aion V 180 kW · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, GAC Aion V 8 s.

BMW iX4

A BMW iX4 egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a D szegmensbe tartozik, összkerékhajtással (AWD): 374–469 lóerős, akár 828 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, akár 400 kW teljesítményig.

GAC Aion V

Egy elektromos SUV a D-osztályból, amely 510 kilométeres hatótávot kínál a WLTP ciklus szerint, és 204 lóerős teljesítményt.

Profil a piac tükrében: BMW iX4 vs GAC Aion V

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

BMW iX4 vagy GAC Aion V — ki nyer hol

BMW iX4 vezet 9:1 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmBMW iX4 +318 km
    BMW iX4
    828
    GAC Aion V
    510
  • Akkumulátor kWhBMW iX4 +33,4 kWh
    BMW iX4
    108,7
    GAC Aion V
    75,3
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −1 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    GAC Aion V
    16,7
  • Teljesítmény LEBMW iX4 +265 LE
    BMW iX4
    469
    GAC Aion V
    204
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −3,1 s
    BMW iX4
    4,9
    GAC Aion V
    8
  • Végsebesség km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    GAC Aion V
    180
  • DC töltés kWBMW iX4 +220 kW
    BMW iX4
    400
    GAC Aion V
    180
  • AC töltés kWNincs különbség
    BMW iX4
    11
    GAC Aion V
    11
  • Töltési idő ↓ minBMW iX4 −3 min
    BMW iX4
    21
    GAC Aion V
    24
  • Tömeg ↓ kgGAC Aion V −495 kg
    BMW iX4
    2305
    GAC Aion V
    1810
  • Csomagtartó lBMW iX4 +48 l
    BMW iX4
    490
    GAC Aion V
    442

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: BMW iX4 vs GAC Aion V

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: BMW iX4 vs GAC Aion V
Főbb paraméterek BMW iX4
50 xDrive
GAC Aion V
77 kWh
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság828 km510 kmBMW +318 km
Akkumulátor108,7 kWh75,3 kWhBMW +33,4 kWh
Fogyasztás ↓15,7 kWh/100 km16,7 kWh/100 kmBMW −1 kWh/100 km
Töltés
DC töltés400 kW180 kWBMW +220 kW
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő 10–80% ↓21 min24 minBMW −3 min
Töltési percenként nyert hatótávolság27,6 km/min14,9 km/minBMW +12,7 km/min
Feszültség800 V400 VBMW +400 V
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény469 LE204 LEBMW +265 LE
0–100 km/h ↓4,9 s8 sBMW −3,1 s
Végsebesség210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
HajtásAWDFWDmás típus
Praktikum
Tömeg ↓2305 kg1810 kgGAC −495 kg
Csomagtartó490 l442 lBMW +48 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság4782 mm4605 mmBMW +177 mm
Szélesség1895 mm1876 mmBMW +19 mm
Magasság1595 mm1699 mmGAC +104 mm
Tengelytáv2897 mm2775 mmBMW +122 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

BMW iX4

Költség 100 km-enként4,71
Havonta59
Évente707

GAC Aion V

Költség 100 km-enként5,01
Havonta63
Évente752

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

BMW iX4

GAC Aion V

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX4 vagy GAC Aion V?

A(z) BMW iX4 távolabb jut: 828 km WLTP szemben a(z) GAC Aion V 510 km-ével. Ez 318 km különbséget jelent.

Miben tér el egymástól a(z) BMW iX4 és a(z) GAC Aion V hajtása?

A(z) BMW iX4 hajtása AWD, teljesítménye 469 LE. A(z) GAC Aion V hajtása FWD, teljesítménye 204 LE.

Melyik erősebb — a(z) BMW iX4 vagy a(z) GAC Aion V?

A(z) BMW iX4 erősebb: 469 LE, szemben a(z) GAC Aion V 204 LE teljesítményével. A különbség 265 LE.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) BMW iX4 akár 400 kW DC-t is elfogad, a(z) GAC Aion V akár 180 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 21 és 24 perc.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.