Ford Explorer vs Ford Mustang Mach-E
Döntetlen: 3:3
A legnagyobb különbségek: DC töltés — Ford Explorer 183 kW, Ford Mustang Mach-E 150 kW · Akkumulátor — Ford Explorer 79 kWh, Ford Mustang Mach-E 88 kWh · Fogyasztás — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Ford Mustang Mach-E 14,3 kWh/100 km.
Ford Explorer
A Ford Explorer egy D-szegmensű SUV, a 2027-es modellévben három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 444 és 602 km között, teljesítménye 190 és 340 LE között van.
Ford Mustang Mach-E
A Ford Mustang Mach-E egy D-szegmensű SUV, a 2026-os modellévben négy változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 470 és 615 km között, teljesítménye 268 és 487 LE között van.
Profil a piac tükrében: Ford Explorer vs Ford Mustang Mach-E
Ford ExplorerExtended Range RWD · modellév: 2027
Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · modellév: 2026
Ford Explorer vagy Ford Mustang Mach-E — ki nyer hol
Döntetlen: 3:3
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmFord Mustang Mach-E +13 km
- Akkumulátor kWhFord Mustang Mach-E +9 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmFord Explorer −1,2 kWh/100 km
- Teljesítmény LEFord Explorer +10 LE
- 0–100 km/h ↓ sFord Mustang Mach-E −0,3 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWFord Explorer +33 kW
- AC töltés kWNincs adat
- Töltési idő ↓ minNincs adat
- Tömeg ↓ kgNincs adat
- Csomagtartó lNincs adat
Műszaki adatok: Ford Explorer vs Ford Mustang Mach-E
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Ford ExplorerExtended Range RWD · modellév: 2027 | Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · modellév: 2026 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 602 km | 615 km | Ford +13 km |
| Akkumulátor | 79 kWh | 88 kWh | Ford +9 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 13,1 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Ford −1,2 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 183 kW | 150 kW | Ford +33 kW |
| AC töltés | — | — | — |
| Töltési idő 10–80% ↓ | — | — | — |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | — | — | — |
| Feszültség | — | — | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 286 LE | 276 LE | Ford +10 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 6,4 s | 6,1 s | Ford −0,3 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 180 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | RWD | RWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | — | 2086 kg | — |
| Csomagtartó | — | — | — |
| Hosszúság | — | — | — |
| Szélesség | — | — | — |
| Magasság | — | — | — |
| Tengelytáv | — | — | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Ford Explorer
Ford Mustang Mach-E
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Ford Explorer
Ford Mustang Mach-E
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Ford Explorer vagy Ford Mustang Mach-E?
A(z) Ford Mustang Mach-E távolabb jut: 615 km WLTP szemben a(z) Ford Explorer 602 km-ével. Ez 13 km különbséget jelent.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Ford Explorer akár 183 kW DC-t is elfogad, a(z) Ford Mustang Mach-E akár 150 kW-ot.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Ford Explorer kevesebb áramot fogyaszt: 13,1 kWh/100 km szemben a(z) Ford Mustang Mach-E 14,3 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 180 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





