Ford Explorer vs Polestar 4
Polestar 4 vezet 4:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Fogyasztás — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Polestar 4 17,8 kWh/100 km · Akkumulátor — Ford Explorer 79 kWh, Polestar 4 94 kWh · Végsebesség — Ford Explorer 180 km/h, Polestar 4 200 km/h.
Ford Explorer
A Ford Explorer egy D-szegmensű SUV, a 2027-es modellévben három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 444 és 602 km között, teljesítménye 190 és 340 LE között van.
Polestar 4
A Polestar 4 egy D-osztályú SUV, amely kétmotoros kivitelben nagy teljesítményt, míg egymotoros konfigurációban nagy hatótávolságot kínál.
Profil a piac tükrében: Ford Explorer vs Polestar 4
Ford ExplorerExtended Range RWD · modellév: 2027
Polestar 4Rear Motor
Ford Explorer vagy Polestar 4 — ki nyer hol
Polestar 4 vezet 4:3 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmPolestar 4 +18 km
- Akkumulátor kWhPolestar 4 +15 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmFord Explorer −4,7 kWh/100 km
- Teljesítmény LEFord Explorer +14 LE
- 0–100 km/h ↓ sFord Explorer −0,7 s
- Végsebesség km/hPolestar 4 +20 km/h
- DC töltés kWPolestar 4 +17 kW
- AC töltés kWNincs adat
- Töltési idő ↓ minNincs adat
- Tömeg ↓ kgNincs adat
- Csomagtartó lNincs adat
Műszaki adatok: Ford Explorer vs Polestar 4
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Ford ExplorerExtended Range RWD · modellév: 2027 | Polestar 4Rear Motor | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 602 km | 620 km | Polestar +18 km |
| Akkumulátor | 79 kWh | 94 kWh | Polestar +15 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 13,1 kWh/100 km | 17,8 kWh/100 km | Ford −4,7 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 183 kW | 200 kW | Polestar +17 kW |
| AC töltés | — | 11 kW | — |
| Töltési idő 10–80% ↓ | — | 30 min | — |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | — | 14,5 km/min | — |
| Feszültség | — | 400 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 286 LE | 272 LE | Ford +14 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 6,4 s | 7,1 s | Ford −0,7 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 200 km/h | Polestar +20 km/h |
| Hajtás | RWD | RWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | — | 2230 kg | — |
| Csomagtartó | — | 526 l | — |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Polestar |
| Hosszúság | — | 4839 mm | — |
| Szélesség | — | 2008 mm | — |
| Magasság | — | 1544 mm | — |
| Tengelytáv | — | 2999 mm | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Ford Explorer
Polestar 4
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Ford Explorer
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Ford Explorer vagy Polestar 4?
A(z) Polestar 4 távolabb jut: 620 km WLTP szemben a(z) Ford Explorer 602 km-ével. Ez 18 km különbséget jelent.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Polestar 4 — annak a(z) 94 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Ford Explorer a(z) 79 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Ford Explorer akár 183 kW DC-t is elfogad, a(z) Polestar 4 akár 200 kW-ot.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Ford Explorer kevesebb áramot fogyaszt: 13,1 kWh/100 km szemben a(z) Polestar 4 17,8 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 705 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.



