BMW iX4 vs Ford Explorer
BMW iX4 vezet 6:1 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — BMW iX4 400 kW, Ford Explorer 183 kW · Teljesítmény — BMW iX4 469 LE, Ford Explorer 286 LE · Akkumulátor — BMW iX4 108,7 kWh, Ford Explorer 79 kWh.
BMW iX4
A BMW iX4 egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a D szegmensbe tartozik, összkerékhajtással (AWD): 374–469 lóerős, akár 828 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, akár 400 kW teljesítményig.
Ford Explorer
A Ford Explorer egy D-szegmensű SUV, a 2027-es modellévben három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 444 és 602 km között, teljesítménye 190 és 340 LE között van.
Profil a piac tükrében: BMW iX4 vs Ford Explorer
BMW iX450 xDrive
Ford ExplorerExtended Range RWD · modellév: 2027
BMW iX4 vagy Ford Explorer — ki nyer hol
BMW iX4 vezet 6:1 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmBMW iX4 +226 km
- Akkumulátor kWhBMW iX4 +29,7 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmFord Explorer −2,6 kWh/100 km
- Teljesítmény LEBMW iX4 +183 LE
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1,5 s
- Végsebesség km/hBMW iX4 +30 km/h
- DC töltés kWBMW iX4 +217 kW
- AC töltés kWNincs adat
- Töltési idő ↓ minNincs adat
- Tömeg ↓ kgNincs adat
- Csomagtartó lNincs adat
Műszaki adatok: BMW iX4 vs Ford Explorer
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BMW iX450 xDrive | Ford ExplorerExtended Range RWD · modellév: 2027 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 828 km | 602 km | BMW +226 km |
| Akkumulátor | 108,7 kWh | 79 kWh | BMW +29,7 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,7 kWh/100 km | 13,1 kWh/100 km | Ford −2,6 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 400 kW | 183 kW | BMW +217 kW |
| AC töltés | 11 kW | — | — |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 21 min | — | — |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 27,6 km/min | — | — |
| Feszültség | 800 V | — | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 469 LE | 286 LE | BMW +183 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 6,4 s | BMW −1,5 s |
| Végsebesség | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Hajtás | AWD | RWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2305 kg | — | — |
| Csomagtartó | 490 l | — | — |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Nem | csak BMW |
| Hosszúság | 4782 mm | — | — |
| Szélesség | 1895 mm | — | — |
| Magasság | 1595 mm | — | — |
| Tengelytáv | 2897 mm | — | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BMW iX4
Ford Explorer
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Ford Explorer
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX4 vagy Ford Explorer?
A(z) BMW iX4 távolabb jut: 828 km WLTP szemben a(z) Ford Explorer 602 km-ével. Ez 226 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) BMW iX4 és a(z) Ford Explorer hajtása?
A(z) BMW iX4 hajtása AWD, teljesítménye 469 LE. A(z) Ford Explorer hajtása RWD, teljesítménye 286 LE.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) BMW iX4 — annak a(z) 108,7 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Ford Explorer a(z) 79 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik erősebb — a(z) BMW iX4 vagy a(z) Ford Explorer?
A(z) BMW iX4 erősebb: 469 LE, szemben a(z) Ford Explorer 286 LE teljesítményével. A különbség 183 LE.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





