Dacia Spring vs Dacia Spring

Dacia Spring vezet 8:1 arányban

A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Dacia Spring 45 LE, Dacia Spring 82 LE · DC töltés — Dacia Spring 30 kW, Dacia Spring 50 kW · 0–100 km/h — Dacia Spring 19 s, Dacia Spring 12,1 s.

Dacia Spring

A Dacia Spring egy városi A-szegmensű hatchback, a 2026-os modellévben két teljesítményváltozatban: 70 és 100 LE, legfeljebb 225 km-es WLTP szerinti hatótávolsággal.

Dacia Spring

A Dacia Spring második generációja egy A-kategóriás városi kisautó, amelynek akkumulátora 27,5 kWh kapacitással rendelkezik, a WLTP szabvány szerint 250 km hatótávval és 82 lóerős motorral.

Profil a piac tükrében: Dacia Spring vs Dacia Spring

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Dacia Spring vagy Dacia Spring — ki nyer hol

Dacia Spring vezet 8:1 arányban

Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmDacia Spring +20 km
    Dacia Spring
    230
    Dacia Spring
    250
  • Akkumulátor kWhDacia Spring +0,7 kWh
    Dacia Spring
    26,8
    Dacia Spring
    27,5
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmDacia Spring −1,2 kWh/100 km
    Dacia Spring
    13,9
    Dacia Spring
    12,7
  • Teljesítmény LEDacia Spring +37 LE
    Dacia Spring
    45
    Dacia Spring
    82
  • 0–100 km/h ↓ sDacia Spring −6,9 s
    Dacia Spring
    19
    Dacia Spring
    12,1
  • Végsebesség km/hDacia Spring +5 km/h
    Dacia Spring
    125
    Dacia Spring
    130
  • DC töltés kWDacia Spring +20 kW
    Dacia Spring
    30
    Dacia Spring
    50
  • AC töltés kWNincs adat
    Dacia Spring
    7
    Dacia Spring
    —
  • Tömeg ↓ kgDacia Spring −292 kg
    Dacia Spring
    895
    Dacia Spring
    1187
  • Csomagtartó lDacia Spring +35 l
    Dacia Spring
    290
    Dacia Spring
    325

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Dacia Spring vs Dacia Spring

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Dacia Spring vs Dacia Spring
Főbb paraméterek Dacia Spring
Electric 45
Dacia Spring
Electric 80
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság230 km250 kmDacia +20 km
Akkumulátor26,8 kWh27,5 kWhDacia +0,7 kWh
Fogyasztás ↓13,9 kWh/100 km12,7 kWh/100 kmDacia −1,2 kWh/100 km
Töltés
DC töltés30 kW50 kWDacia +20 kW
AC töltés7 kW——
Töltési idő ⚠56 min 0–80%30 min 10–80%26 min
Töltési percenként nyert hatótávolság3,3 km/min5,8 km/minDacia +2,5 km/min
Feszültség400 V——
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény45 LE82 LEDacia +37 LE
0–100 km/h ↓19 s12,1 sDacia −6,9 s
Végsebesség125 km/h130 km/hDacia +5 km/h
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓895 kg1187 kgDacia −292 kg
Csomagtartó290 l325 lDacia +35 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság3701 mm3855 mmDacia +154 mm
Szélesség1583 mm1722 mmDacia +139 mm
Magasság1489 mm1519 mmDacia +30 mm
Tengelytáv2423 mm2492 mmDacia +69 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Dacia Spring

Költség 100 km-enként4,17
Havonta52
Évente626

Dacia Spring

Költség 100 km-enként3,81
Havonta48
Évente571

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Dacia Spring

Dacia Spring

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens A

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Dacia Spring vagy Dacia Spring?

A(z) Dacia Spring távolabb jut: 250 km WLTP szemben a(z) Dacia Spring 230 km-ével. Ez 20 km különbséget jelent.

Melyik erősebb — a(z) Dacia Spring vagy a(z) Dacia Spring?

A(z) Dacia Spring erősebb: 82 LE, szemben a(z) Dacia Spring 45 LE teljesítményével. A különbség 37 LE.

Melyiknek nagyobb a csomagtere?

A(z) Dacia Spring több helyet kínál: 325 l szemben a(z) Dacia Spring 290 l-ével. A különbség 35 l.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Dacia Spring akár 30 kW DC-t is elfogad, a(z) Dacia Spring akár 50 kW-ot.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.