Abarth 500e vs Dacia Spring
Abarth 500e vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Abarth 500e 155 LE, Dacia Spring 82 LE · Csomagtartó — Abarth 500e 185 l, Dacia Spring 325 l · 0–100 km/h — Abarth 500e 7 s, Dacia Spring 12,1 s.
Abarth 500e
Egy elektromos, A-szegmensű hatchback, amely a kompaktság és a teljesítmény kombinációját kínálja: elérheti a 155 km/h sebességet, és 7 másodperc alatt gyorsul fel 0-ról 100 km/h-ra.
Dacia Spring
A Dacia Spring második generációja egy A-kategóriás városi kisautó, amelynek akkumulátora 27,5 kWh kapacitással rendelkezik, a WLTP szabvány szerint 250 km hatótávval és 82 lóerős motorral.
Profil a piac tükrében: Abarth 500e vs Dacia Spring
Abarth 500eTurismo- Dacia SpringElectric 80
Abarth 500e vagy Dacia Spring — ki nyer hol
Abarth 500e vezet 6:3 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmAbarth 500e +3 km
- Akkumulátor kWhAbarth 500e +10,3 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmDacia Spring −5,4 kWh/100 km
- Teljesítmény LEAbarth 500e +73 LE
- 0–100 km/h ↓ sAbarth 500e −5,1 s
- Végsebesség km/hAbarth 500e +25 km/h
- DC töltés kWAbarth 500e +35 kW
- AC töltés kWNincs adat
- Tömeg ↓ kgDacia Spring −223 kg
- Csomagtartó lDacia Spring +140 l
Műszaki adatok: Abarth 500e vs Dacia Spring
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Abarth 500eTurismo | Dacia SpringElectric 80 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 253 km | 250 km | Abarth +3 km |
| Akkumulátor | 37,8 kWh | 27,5 kWh | Abarth +10,3 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 18,1 kWh/100 km | 12,7 kWh/100 km | Dacia −5,4 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 85 kW | 50 kW | Abarth +35 kW |
| AC töltés | 11 kW | — | — |
| Töltési idő ⚠ | 35 min 0–80% | 30 min 10–80% | 5 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 5,8 km/min | 5,8 km/min | Nincs különbség |
| Feszültség | 400 V | — | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 155 LE | 82 LE | Abarth +73 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 7 s | 12,1 s | Abarth −5,1 s |
| Végsebesség | 155 km/h | 130 km/h | Abarth +25 km/h |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1410 kg | 1187 kg | Dacia −223 kg |
| Csomagtartó | 185 l | 325 l | Dacia +140 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Dacia |
| Hosszúság | 3673 mm | 3855 mm | Dacia +182 mm |
| Szélesség | 1683 mm | 1722 mm | Dacia +39 mm |
| Magasság | 1518 mm | 1519 mm | Dacia +1 mm |
| Tengelytáv | 2322 mm | 2492 mm | Dacia +170 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Abarth 500e
Dacia Spring
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Abarth 500e
Dacia Spring
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens A
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Dacia Spring — annak a(z) 27,5 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Abarth 500e a(z) 37,8 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik erősebb — a(z) Abarth 500e vagy a(z) Dacia Spring?
A(z) Abarth 500e erősebb: 155 LE, szemben a(z) Dacia Spring 82 LE teljesítményével. A különbség 73 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Dacia Spring több helyet kínál: 325 l szemben a(z) Abarth 500e 185 l-ével. A különbség 140 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Abarth 500e akár 85 kW DC-t is elfogad, a(z) Dacia Spring akár 50 kW-ot.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




