Bentley Torcal vs Lucid Gravity

Döntetlen: 4:4

A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Bentley Torcal 460 l, Lucid Gravity 780 l · 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Lucid Gravity 3,6 s · WLTP hatótávolság — Bentley Torcal 603 km, Lucid Gravity 748 km.

Bentley Torcal

A Bentley Torcal a Bentley első elektromos szabadidőautója: 108,7 kWh-s akkumulátorral rendelkezik, amelynek hatótávolsága akár 603 km lehet a WLTP szabvány szerint, és kétféle motorválaszték közül választható, amelyek 821 vagy 888 lóerős teljesítményt kínálnak.

Lucid Gravity

A Lucid Gravity egy F-szegmensű SUV, amely kétféle AWD hajtásváltozatot kínál, magas teljesítménnyel és akár 748 kilométeres hatótávolsággal a Grand Touring verzióban.

Profil a piac tükrében: Bentley Torcal vs Lucid Gravity

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Bentley Torcal vagy Lucid Gravity — ki nyer hol

Döntetlen: 4:4

Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmLucid Gravity +145 km
    Bentley Torcal
    603
    Lucid Gravity
    748
  • Akkumulátor kWhLucid Gravity +14,3 kWh
    Bentley Torcal
    108,7
    Lucid Gravity
    123
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −0,2 kWh/100 km
    Bentley Torcal
    18
    Lucid Gravity
    18,2
  • Teljesítmény LEBentley Torcal +49 LE
    Bentley Torcal
    888
    Lucid Gravity
    839
  • 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −0,7 s
    Bentley Torcal
    2,9
    Lucid Gravity
    3,6
  • Végsebesség km/hBentley Torcal +10 km/h
    Bentley Torcal
    260
    Lucid Gravity
    250
  • DC töltés kWNincs adat
    Bentley Torcal
    —
    Lucid Gravity
    400
  • AC töltés kWNincs adat
    Bentley Torcal
    —
    Lucid Gravity
    11
  • Töltési idő ↓ minNincs adat
    Bentley Torcal
    16
    Lucid Gravity
    —
  • Tömeg ↓ kgLucid Gravity −70 kg
    Bentley Torcal
    2720
    Lucid Gravity
    2650
  • Csomagtartó lLucid Gravity +320 l
    Bentley Torcal
    460
    Lucid Gravity
    780

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Bentley Torcal vs Lucid Gravity

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Bentley Torcal vs Lucid Gravity
Főbb paraméterek Bentley Torcal
S
Lucid Gravity
Grand Touring
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság603 km748 kmLucid +145 km
Akkumulátor108,7 kWh123 kWhLucid +14,3 kWh
Fogyasztás ↓18 kWh/100 km18,2 kWh/100 kmBentley −0,2 kWh/100 km
Töltés
DC töltés—400 kW—
AC töltés—11 kW—
Töltési idő 10–80% ↓16 min——
Töltési percenként nyert hatótávolság26,4 km/min——
Feszültség—800 V—
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény888 LE839 LEBentley +49 LE
0–100 km/h ↓2,9 s3,6 sBentley −0,7 s
Végsebesség260 km/h250 km/hBentley +10 km/h
HajtásAWDAWD—
Praktikum
Tömeg ↓2720 kg2650 kgLucid −70 kg
Csomagtartó460 l780 lLucid +320 l
Hosszúság5008 mm5034 mmLucid +26 mm
Szélesség2025 mm2024 mmBentley +1 mm
Magasság1677 mm1660 mmBentley +17 mm
Tengelytáv3023 mm3035 mmLucid +12 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Bentley Torcal

Költség 100 km-enként5,4
Havonta67
Évente810

Lucid Gravity

Költség 100 km-enként5,46
Havonta68
Évente819

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Bentley Torcal

Lucid Gravity

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens F

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Bentley Torcal vagy Lucid Gravity?

A(z) Lucid Gravity távolabb jut: 748 km WLTP szemben a(z) Bentley Torcal 603 km-ével. Ez 145 km különbséget jelent.

Melyiknek nagyobb a csomagtere?

A(z) Lucid Gravity több helyet kínál: 780 l szemben a(z) Bentley Torcal 460 l-ével. A különbség 320 l.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.