Audi Q4 Sportback e-tron vs BYD Atto 3
Audi Q4 Sportback e-tron vezet 4:3 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, BYD Atto 3 220 kW · Fogyasztás — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, BYD Atto 3 16,4 kWh/100 km · 0–100 km/h — Audi Q4 Sportback e-tron 6,6 s, BYD Atto 3 5,5 s.
Audi Q4 Sportback e-tron
Az Audi Q4 Sportback e-tron egy C-szegmensű SUV coupé, a 2027-es modellévben négy változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 451 és 576 km között, teljesítménye 204 és 340 LE között van.
BYD Atto 3
A BYD Atto 3 egy C-kategóriás SUV, amely három különböző hajtási megoldást, teljesítményt és WLTP hatótávolságot kínál.
Profil a piac tükrében: Audi Q4 Sportback e-tron vs BYD Atto 3
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
BYD Atto 3Design
Audi Q4 Sportback e-tron vagy BYD Atto 3 — ki nyer hol
Audi Q4 Sportback e-tron vezet 4:3 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmAudi Q4 Sportback e-tron +66 km
- Akkumulátor kWhAudi Q4 Sportback e-tron +2,2 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −3 kWh/100 km
- Teljesítmény LEBYD Atto 3 +27 LE
- 0–100 km/h ↓ sBYD Atto 3 −1,1 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWBYD Atto 3 +55 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minNincs adat
- Tömeg ↓ kgNincs adat
- Csomagtartó lAudi Q4 Sportback e-tron +37 l
Műszaki adatok: Audi Q4 Sportback e-tron vs BYD Atto 3
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | BYD Atto 3Design | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 576 km | 510 km | Audi +66 km |
| Akkumulátor | 77 kWh | 74,8 kWh | Audi +2,2 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 13,4 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km | Audi −3 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 165 kW | 220 kW | BYD +55 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | — | 25 min | — |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | — | 14,3 km/min | — |
| Feszültség | — | 800 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 286 LE | 313 LE | BYD +27 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 5,5 s | BYD −1,1 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 180 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | RWD | RWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | — | 1880 kg | — |
| Csomagtartó | 527 l | 490 l | Audi +37 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak BYD |
| Hosszúság | — | 4455 mm | — |
| Szélesség | — | 1875 mm | — |
| Magasság | — | 1615 mm | — |
| Tengelytáv | — | 2720 mm | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Audi Q4 Sportback e-tron
BYD Atto 3
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Audi Q4 Sportback e-tron
BYD Atto 3
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Audi Q4 Sportback e-tron vagy BYD Atto 3?
A(z) Audi Q4 Sportback e-tron távolabb jut: 576 km WLTP szemben a(z) BYD Atto 3 510 km-ével. Ez 66 km különbséget jelent.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) BYD Atto 3 — annak a(z) 74,8 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Audi Q4 Sportback e-tron a(z) 77 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Audi Q4 Sportback e-tron akár 165 kW DC-t is elfogad, a(z) BYD Atto 3 akár 220 kW-ot.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Audi Q4 Sportback e-tron kevesebb áramot fogyaszt: 13,4 kWh/100 km szemben a(z) BYD Atto 3 16,4 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 450 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





