BYD Atto 3 vs Škoda Elroq
BYD Atto 3 vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — BYD Atto 3 220 kW, Škoda Elroq 165 kW · Töltési idő 10–80% — BYD Atto 3 25 min, Škoda Elroq 29 min · Tömeg — BYD Atto 3 1880 kg, Škoda Elroq 2132 kg.
BYD Atto 3
A BYD Atto 3 egy C-kategóriás SUV, amely három különböző hajtási megoldást, teljesítményt és WLTP hatótávolságot kínál.
Škoda Elroq
A Škoda Elroq egy elektromos SUV, amely a C-szegmensbe tartozik, és hátsókerék- vagy összkerékhajtással (RWD vagy AWD) rendelkezik: 190–340 lóerős, akár 576 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, amelynek teljesítménye elérheti a 165 kW-ot.
Profil a piac tükrében: BYD Atto 3 vs Škoda Elroq
BYD Atto 3Design
Škoda Elroq85x
BYD Atto 3 vagy Škoda Elroq — ki nyer hol
BYD Atto 3 vezet 6:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmŠkoda Elroq +66 km
- Akkumulátor kWhŠkoda Elroq +2,2 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −0,9 kWh/100 km
- Teljesítmény LEBYD Atto 3 +14 LE
- 0–100 km/h ↓ sBYD Atto 3 −0,7 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWBYD Atto 3 +55 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minBYD Atto 3 −4 min
- Tömeg ↓ kgBYD Atto 3 −252 kg
- Csomagtartó lBYD Atto 3 +20 l
Műszaki adatok: BYD Atto 3 vs Škoda Elroq
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BYD Atto 3Design | Škoda Elroq85x | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 510 km | 576 km | Škoda +66 km |
| Akkumulátor | 74,8 kWh | 77 kWh | Škoda +2,2 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 16,4 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −0,9 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 220 kW | 165 kW | BYD +55 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 25 min | 29 min | BYD −4 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 14,3 km/min | 13,9 km/min | BYD +0,4 km/min |
| Feszültség | 800 V | 400 V | BYD +400 V |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 313 LE | 299 LE | BYD +14 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 5,5 s | 6,2 s | BYD −0,7 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 180 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | RWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1880 kg | 2132 kg | BYD −252 kg |
| Csomagtartó | 490 l | 470 l | BYD +20 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4455 mm | 4488 mm | Škoda +33 mm |
| Szélesség | 1875 mm | 1884 mm | Škoda +9 mm |
| Magasság | 1615 mm | 1620 mm | Škoda +5 mm |
| Tengelytáv | 2720 mm | 2766 mm | Škoda +46 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BYD Atto 3
Škoda Elroq
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
BYD Atto 3
Škoda Elroq
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BYD Atto 3 vagy Škoda Elroq?
A(z) Škoda Elroq távolabb jut: 576 km WLTP szemben a(z) BYD Atto 3 510 km-ével. Ez 66 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) BYD Atto 3 és a(z) Škoda Elroq hajtása?
A(z) BYD Atto 3 hajtása RWD, teljesítménye 313 LE. A(z) Škoda Elroq hajtása AWD, teljesítménye 299 LE.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) BYD Atto 3 akár 220 kW DC-t is elfogad, a(z) Škoda Elroq akár 165 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 25 és 29 perc.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Škoda Elroq kevesebb áramot fogyaszt: 15,5 kWh/100 km szemben a(z) BYD Atto 3 16,4 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 135 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





