Renault Scenic vs SERES 3

Renault Scenic vodi 7 prema 1

Najveće razlike: Domet WLTP — Renault Scenic 642 km, SERES 3 300 km · Prtljažnik — Renault Scenic 545 l, SERES 3 318 l · Baterija — Renault Scenic 89 kWh, SERES 3 54 kWh.

Renault Scenic

Električni SUV u segmentu C, koji nudi dva različita paketa baterija s dometom do 642 km prema standardu WLTP.

SERES 3

Električni SUV iz segmenta C opremljen je pogonom na prednje kotače i baterijom kapaciteta 54 kWh.

Profil u odnosu na tržište: Renault Scenic vs SERES 3

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Renault Scenic ili SERES 3 — tko pobjeđuje gdje

Renault Scenic vodi 7 prema 1

Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmRenault Scenic +342 km
    Renault Scenic
    642
    SERES 3
    300
  • Baterija kWhRenault Scenic +35 kWh
    Renault Scenic
    89
    SERES 3
    54
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −0,8 kWh/100 km
    Renault Scenic
    16,8
    SERES 3
    17,6
  • Snaga KSRenault Scenic +58 KS
    Renault Scenic
    218
    SERES 3
    160
  • 0–100 km/h ↓ sRenault Scenic −1 s
    Renault Scenic
    7,9
    SERES 3
    8,9
  • Maksimalna brzina km/hRenault Scenic +15 km/h
    Renault Scenic
    170
    SERES 3
    155
  • Punjenje DC kWNema podataka
    Renault Scenic
    150
    SERES 3
    —
  • Punjenje AC kWBez razlike
    Renault Scenic
    11
    SERES 3
    11
  • Punjenje ↓ minNema podataka
    Renault Scenic
    28
    SERES 3
    —
  • Težina ↓ kgSERES 3 −146 kg
    Renault Scenic
    1911
    SERES 3
    1765
  • Prtljažnik lRenault Scenic +227 l
    Renault Scenic
    545
    SERES 3
    318

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Renault Scenic vs SERES 3

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Renault Scenic vs SERES 3
Ključni parametri Renault Scenic
Long Range 89 kWh
SERES 3
Standard
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP642 km300 kmRenault +342 km
Baterija89 kWh54 kWhRenault +35 kWh
Potrošnja ↓16,8 kWh/100 km17,6 kWh/100 kmRenault −0,8 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC150 kW——
Punjenje AC11 kW11 kWBez razlike
Punjenje 15–80% ↓28 min——
Domet po minuti punjenja14,9 km/min——
Napon400 V——
Performanse i pogon
Snaga218 KS160 KSRenault +58 KS
0–100 km/h ↓7,9 s8,9 sRenault −1 s
Maksimalna brzina170 km/h155 km/hRenault +15 km/h
PogonFWDFWD—
Praktičnost
Težina ↓1911 kg1765 kgSERES −146 kg
Prtljažnik545 l318 lRenault +227 l
V2L (vanjsko napajanje)DaNesamo Renault
Duljina4470 mm4415 mmRenault +55 mm
Širina1864 mm1850 mmRenault +14 mm
Visina1571 mm1650 mmSERES +79 mm
Međuosovinski razmak2785 mm——

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Renault Scenic

Trošak na 100 km5,04
Mjesečno63
Godišnje756

SERES 3

Trošak na 100 km5,28
Mjesečno66
Godišnje792

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Renault Scenic

SERES 3

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment C

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — Renault Scenic ili SERES 3?

Renault Scenic ide dalje: 642 km WLTP nasuprot 300 km modela SERES 3. Razlika je 342 km.

Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?

Samo Renault Scenic — njegova baterija od 89 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model SERES 3 s 54 kWh to ne nudi.

Koji je snažniji — Renault Scenic ili SERES 3?

Renault Scenic je jači: 218 KS nasuprot 160 KS modela SERES 3. Razlika je 58 KS.

Koji ima veći prtljažni prostor?

Renault Scenic nudi više: 545 l nasuprot 318 l u modelu SERES 3. Razlika je 227 l.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.