SERES 3 vs Škoda Elroq

Škoda Elroq vodi 7 prema 1

Najveće razlike: Domet WLTP — SERES 3 300 km, Škoda Elroq 576 km · Snaga — SERES 3 160 KS, Škoda Elroq 299 KS · Prtljažnik — SERES 3 318 l, Škoda Elroq 470 l.

SERES 3

Električni SUV iz segmenta C opremljen je pogonom na prednje kotače i baterijom kapaciteta 54 kWh.

Škoda Elroq

Škoda Elroq je električni SUV iz segmenta C s pogonom RWD ili AWD: snage od 190 do 340 konjskih snaga, dometa do 576 km prema WLTP standardu i mogućnosti brzog punjenja (DC) do 165 kW.

Profil u odnosu na tržište: SERES 3 vs Škoda Elroq

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

SERES 3 ili Škoda Elroq — tko pobjeđuje gdje

Škoda Elroq vodi 7 prema 1

Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmŠkoda Elroq +276 km
    SERES 3
    300
    Škoda Elroq
    576
  • Baterija kWhŠkoda Elroq +23 kWh
    SERES 3
    54
    Škoda Elroq
    77
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −2,1 kWh/100 km
    SERES 3
    17,6
    Škoda Elroq
    15,5
  • Snaga KSŠkoda Elroq +139 KS
    SERES 3
    160
    Škoda Elroq
    299
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,7 s
    SERES 3
    8,9
    Škoda Elroq
    6,2
  • Maksimalna brzina km/hŠkoda Elroq +25 km/h
    SERES 3
    155
    Škoda Elroq
    180
  • Punjenje DC kWNema podataka
    SERES 3
    —
    Škoda Elroq
    165
  • Punjenje AC kWBez razlike
    SERES 3
    11
    Škoda Elroq
    11
  • Punjenje ↓ minNema podataka
    SERES 3
    —
    Škoda Elroq
    29
  • Težina ↓ kgSERES 3 −367 kg
    SERES 3
    1765
    Škoda Elroq
    2132
  • Prtljažnik lŠkoda Elroq +152 l
    SERES 3
    318
    Škoda Elroq
    470

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: SERES 3 vs Škoda Elroq

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: SERES 3 vs Škoda Elroq
Ključni parametri SERES 3
Standard
Škoda Elroq
85x
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP300 km576 kmŠkoda +276 km
Baterija54 kWh77 kWhŠkoda +23 kWh
Potrošnja ↓17,6 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmŠkoda −2,1 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC—165 kW—
Punjenje AC11 kW11 kWBez razlike
Punjenje 10–80% ↓—29 min—
Domet po minuti punjenja—13,9 km/min—
Napon—400 V—
Performanse i pogon
Snaga160 KS299 KSŠkoda +139 KS
0–100 km/h ↓8,9 s6,2 sŠkoda −2,7 s
Maksimalna brzina155 km/h180 km/hŠkoda +25 km/h
PogonFWDAWDdrugi tip
Praktičnost
Težina ↓1765 kg2132 kgSERES −367 kg
Prtljažnik318 l470 lŠkoda +152 l
V2L (vanjsko napajanje)NeDasamo Škoda
Duljina4415 mm4488 mmŠkoda +73 mm
Širina1850 mm1884 mmŠkoda +34 mm
Visina1650 mm1620 mmSERES +30 mm
Međuosovinski razmak—2766 mm—

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

SERES 3

Trošak na 100 km5,28
Mjesečno66
Godišnje792

Škoda Elroq

Trošak na 100 km4,65
Mjesečno58
Godišnje697

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

SERES 3

Škoda Elroq

Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment C

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — SERES 3 ili Škoda Elroq?

Škoda Elroq ide dalje: 576 km WLTP nasuprot 300 km modela SERES 3. Razlika je 276 km.

Kako se razlikuju pogonski sustavi modela SERES 3 i Škoda Elroq?

SERES 3 ima FWD i 160 KS. Škoda Elroq ima AWD i 299 KS.

Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?

Samo Škoda Elroq — njegova baterija od 77 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model SERES 3 s 54 kWh to ne nudi.

Koji je snažniji — SERES 3 ili Škoda Elroq?

Škoda Elroq je jači: 299 KS nasuprot 160 KS modela SERES 3. Razlika je 139 KS.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.