Audi Q4 Sportback e-tron vs Renault Scenic
Audi Q4 Sportback e-tron vodi 5 prema 3
Najveće razlike: Snaga — Audi Q4 Sportback e-tron 286 KS, Renault Scenic 218 KS · Potrošnja — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, Renault Scenic 16,8 kWh/100 km · 0–100 km/h — Audi Q4 Sportback e-tron 6,6 s, Renault Scenic 7,9 s.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron je SUV coupe segmenta C, u modelnoj godini 2027. u četiri izvedbe: domet prema WLTP-u od 451 do 576 km, snaga od 204 do 340 KS.
Renault Scenic
Električni SUV u segmentu C, koji nudi dva različita paketa baterija s dometom do 642 km prema standardu WLTP.
Profil u odnosu na tržište: Audi Q4 Sportback e-tron vs Renault Scenic
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Audi Q4 Sportback e-tron ili Renault Scenic — tko pobjeđuje gdje
Audi Q4 Sportback e-tron vodi 5 prema 3
Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmRenault Scenic +66 km
- Baterija kWhRenault Scenic +12 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −3,4 kWh/100 km
- Snaga KSAudi Q4 Sportback e-tron +68 KS
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −1,3 s
- Maksimalna brzina km/hAudi Q4 Sportback e-tron +10 km/h
- Punjenje DC kWAudi Q4 Sportback e-tron +15 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Punjenje ↓ minNema podataka
- Težina ↓ kgNema podataka
- Prtljažnik lRenault Scenic +18 l
Tehnički podaci: Audi Q4 Sportback e-tron vs Renault Scenic
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 576 km | 642 km | Renault +66 km |
| Baterija | 77 kWh | 89 kWh | Renault +12 kWh |
| Potrošnja ↓ | 13,4 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Audi −3,4 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 165 kW | 150 kW | Audi +15 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje 15–80% ↓ | — | 28 min | — |
| Domet po minuti punjenja | — | 14,9 km/min | — |
| Napon | — | 400 V | — |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 286 KS | 218 KS | Audi +68 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 7,9 s | Audi −1,3 s |
| Maksimalna brzina | 180 km/h | 170 km/h | Audi +10 km/h |
| Pogon | RWD | FWD | drugi tip |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | — | 1911 kg | — |
| Prtljažnik | 527 l | 545 l | Renault +18 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Ne | Da | samo Renault |
| Duljina | — | 4470 mm | — |
| Širina | — | 1864 mm | — |
| Visina | — | 1571 mm | — |
| Međuosovinski razmak | — | 2785 mm | — |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Audi Q4 Sportback e-tron
Renault Scenic
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Audi Q4 Sportback e-tron
Renault Scenic
Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment C
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — Audi Q4 Sportback e-tron ili Renault Scenic?
Renault Scenic ide dalje: 642 km WLTP nasuprot 576 km modela Audi Q4 Sportback e-tron. Razlika je 66 km.
Kako se razlikuju pogonski sustavi modela Audi Q4 Sportback e-tron i Renault Scenic?
Audi Q4 Sportback e-tron ima RWD i 286 KS. Renault Scenic ima FWD i 218 KS.
Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?
Samo Renault Scenic — njegova baterija od 89 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model Audi Q4 Sportback e-tron s 77 kWh to ne nudi.
Koji se brže puni?
Audi Q4 Sportback e-tron prihvaća do 165 kW DC, Renault Scenic do 150 kW.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.




