Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
Porsche Cayenne Electric vodi 7 prema 3
Najveće razlike: 0–100 km/h — Porsche Cayenne Electric 3,8 s, Xpeng G9L 7 s · Snaga — Porsche Cayenne Electric 544 KS, Xpeng G9L 367 KS · Punjenje DC — Porsche Cayenne Electric 400 kW, Xpeng G9L 540 kW.
Porsche Cayenne Electric
Porsche Cayenne Electric je električni SUV iz segmenta E koji nudi tri varijante pogona, s rasponom snage od 408 do 857 konjskih snaga.
Xpeng G9L
Xpeng G9L je sedmerosjed SUV segmenta E: baterija od 110 kWh, domet prema WLTP-u do 591 km i DC punjenje snage 540 kW.
Profil u odnosu na tržište: Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
- Porsche Cayenne ElectricS Electric
Xpeng G9LRWD Long Range
Porsche Cayenne Electric ili Xpeng G9L — tko pobjeđuje gdje
Porsche Cayenne Electric vodi 7 prema 3
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmPorsche Cayenne Electric +62 km
- Baterija kWhPorsche Cayenne Electric +3 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmPorsche Cayenne Electric −1,6 kWh/100 km
- Snaga KSPorsche Cayenne Electric +177 KS
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Cayenne Electric −3,2 s
- Maksimalna brzina km/hPorsche Cayenne Electric +50 km/h
- Punjenje DC kWXpeng G9L +140 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Punjenje ↓ minXpeng G9L −4 min
- Težina ↓ kgPorsche Cayenne Electric −145 kg
- Prtljažnik lXpeng G9L +154 l
Tehnički podaci: Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Porsche Cayenne Electric S Electric | Xpeng G9LRWD Long Range | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 653 km | 591 km | Porsche +62 km |
| Baterija | 113 kWh | 110 kWh | Porsche +3 kWh |
| Potrošnja ↓ | 19,5 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Porsche −1,6 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 400 kW | 540 kW | Xpeng +140 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje 10–80% ↓ | 16 min | 12 min | Xpeng −4 min |
| Domet po minuti punjenja | 28,6 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +5,9 km/min |
| Napon | 800 V | 800 V | Bez razlike |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 544 KS | 367 KS | Porsche +177 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 3,8 s | 7 s | Porsche −3,2 s |
| Maksimalna brzina | 250 km/h | 200 km/h | Porsche +50 km/h |
| Pogon | AWD | RWD | drugi tip |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 2555 kg | 2700 kg | Porsche −145 kg |
| Prtljažnik | 781 l | 935 l | Xpeng +154 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Ne | Da | samo Xpeng |
| Duljina | 4991 mm | 5120 mm | Xpeng +129 mm |
| Širina | 1980 mm | 1999 mm | Xpeng +19 mm |
| Visina | 1674 mm | 1788 mm | Xpeng +114 mm |
| Međuosovinski razmak | 3023 mm | 3100 mm | Xpeng +77 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Porsche Cayenne Electric
Xpeng G9L
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Porsche Cayenne Electric
Xpeng G9L
Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment E
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — Porsche Cayenne Electric ili Xpeng G9L?
Porsche Cayenne Electric ide dalje: 653 km WLTP nasuprot 591 km modela Xpeng G9L. Razlika je 62 km.
Kako se razlikuju pogonski sustavi modela Porsche Cayenne Electric i Xpeng G9L?
Porsche Cayenne Electric ima AWD i 544 KS. Xpeng G9L ima RWD i 367 KS.
Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?
Samo Xpeng G9L — njegova baterija od 110 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model Porsche Cayenne Electric s 113 kWh to ne nudi.
Koji je snažniji — Porsche Cayenne Electric ili Xpeng G9L?
Porsche Cayenne Electric je jači: 544 KS nasuprot 367 KS modela Xpeng G9L. Razlika je 177 KS.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.




