Leapmotor C10 vs Tesla Model Y
Tesla Model Y vodi 8 prema 1
Najveće razlike: Prtljažnik — Leapmotor C10 435 l, Tesla Model Y 822 l · Snaga — Leapmotor C10 299 KS, Tesla Model Y 514 KS · 0–100 km/h — Leapmotor C10 6,6 s, Tesla Model Y 4,6 s.
Leapmotor C10
Leapmotor C10 je SUV segmenta D u tri izvedbe: domet prema WLTP-u od 420 do 510 km, snaga od 218 do 571 KS.
Tesla Model Y
Tesla Model Y je SUV iz segmenta D koji se u modelnoj godini 2026. nudi u četiri varijante: domet prema WLTP-u od 525 do 622 km, ubrzanje od 0 do 100 km/h od 7,2 do 3,5 sekunde.
Profil u odnosu na tržište: Leapmotor C10 vs Tesla Model Y
Leapmotor C10Design Long Range RWD (81,9 kWh)
Tesla Model YPremium AWD
Leapmotor C10 ili Tesla Model Y — tko pobjeđuje gdje
Tesla Model Y vodi 8 prema 1
Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmTesla Model Y +112 km
- Baterija kWhLeapmotor C10 +2,9 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmTesla Model Y −2,4 kWh/100 km
- Snaga KSTesla Model Y +215 KS
- 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −2 s
- Maksimalna brzina km/hTesla Model Y +11 km/h
- Punjenje DC kWTesla Model Y +70 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Punjenje ↓ minNema podataka
- Težina ↓ kgTesla Model Y −33 kg
- Prtljažnik lTesla Model Y +387 l
Tehnički podaci: Leapmotor C10 vs Tesla Model Y
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Leapmotor C10Design Long Range RWD (81,9 kWh) | Tesla Model YPremium AWD | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 510 km | 622 km | Tesla +112 km |
| Baterija | 81,9 kWh | 79 kWh | Leapmotor +2,9 kWh |
| Potrošnja ↓ | 18 kWh/100 km | 15,6 kWh/100 km | Tesla −2,4 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 180 kW | 250 kW | Tesla +70 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje 30–80% ↓ | 22 min | — | — |
| Domet po minuti punjenja | 11,6 km/min | — | — |
| Napon | 800 V | 400 V | Leapmotor +400 V |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 299 KS | 514 KS | Tesla +215 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 4,6 s | Tesla −2 s |
| Maksimalna brzina | 190 km/h | 201 km/h | Tesla +11 km/h |
| Pogon | RWD | AWD | drugi tip |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 2030 kg | 1997 kg | Tesla −33 kg |
| Prtljažnik | 435 l | 822 l | Tesla +387 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Ne | samo Leapmotor |
| Duljina | 4739 mm | 4790 mm | Tesla +51 mm |
| Širina | 1900 mm | 1920 mm | Tesla +20 mm |
| Visina | 1680 mm | 1624 mm | Leapmotor +56 mm |
| Međuosovinski razmak | 2825 mm | 2890 mm | Tesla +65 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Leapmotor C10
Tesla Model Y
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Leapmotor C10
Tesla Model Y
Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment D
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — Leapmotor C10 ili Tesla Model Y?
Tesla Model Y ide dalje: 622 km WLTP nasuprot 510 km modela Leapmotor C10. Razlika je 112 km.
Zašto Leapmotor C10 ima veću bateriju, a manji domet od Tesla Model Y?
Leapmotor C10 ima 81,9 kWh i pokriva 510 km, dok Tesla Model Y s baterijom od 79 kWh pokriva 622 km. Potrošnja odlučuje: 18 naspram 15,6 kWh/100 km.
Kako se razlikuju pogonski sustavi modela Leapmotor C10 i Tesla Model Y?
Leapmotor C10 ima RWD i 299 KS. Tesla Model Y ima AWD i 514 KS.
Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?
Samo Leapmotor C10 — njegova baterija od 81,9 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model Tesla Model Y s 79 kWh to ne nudi.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.






